Samsun Ülkü Ocakları Darbe Şehitlerini Dualarla Andı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Ülkü Ocakları  Darbe Şehitlerini Dualarla Andı
14.09.2018 14:29:44

 

Samsun Ülkü Ocakları Darbe Şehitlerini Dualarla Andı

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, başta 12 Eylül 1980 darbesinde suçsuz yere idam edilen Ülkücü Şehitlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatmak için şehit olmuş güvenlik güçleri için, site camisinde Kuran-ı Kerim tilaveti düzenledi.

Akşam namazının ardından başlayan programa, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan KÖSEF ve yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner TEKİN ve ilçe başkanları ve yöneticileri, İlkadım Eski Belediye Başkanı Necattin DEMİRTAŞ başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Program sonrası konuşma yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Aslan KÖSEF, “1980 yılında ABD’nin Türkiye Sorumlusunun“Bizim çocuklar başardı” olarak nitelendirdiği, başta yükselen Türk Milliyetçiğine engel olmak için, Türk Milleti’nin tarihinde kara bir leke olarak nitelendireceğimiz bir darbe gerçekleşmiştir. Bu darbeyi gerçekleştiren kişileri şiddetle kınıyorum. Herkes bilsin ki, 15 Temmuzda gösterdiğimiz gibi, Bilge liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ’nin emrinde ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Mersin Milletvekili Sayın Olcay KILAVUZ’un önderliğinde iç ve dış tehditlere karşı her zaman sed olup, bir daha okyanus ötesinin gayri meşru çocukları bu topraklarda başarı göstermeyeceğiz.” dedi.

Ülkü Ocaklarının olarak askeri darbelere karşı olduklarını vurgulayan KÖSEF, "1980 darbesi sonrası çok sayıda abımız, "bir sağdan bir soldan" denilerek suçsuza yere idam sehpalarına gönderilmiştir. Biz darbeyi suçsuz yere idam edilen Mustafa PEHLİVANOĞLU, cellatçıyla haleleşen Halil ESENDAĞ ve Selçuk DURACIK'İN, namaz kılıyor diye dayak yiyerek şahadet şerbeti içen Hüseyin KURUMAHMUTOĞLU abilerimizin hayatları ile öğrendik. Bugün burada darbe sonrası idam edilen 9 ülkücü şehidimiz, hapishanelerde işkenceler altında can veren abilerimiz başta olmak üzere, Sakarya Savaşının yıl dönümünde Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları, Alparslan TÜRKEŞ ve dava arkadaşları ve Tarihin başlangıcından bu güne, Türk Milleti yaşasın diye canından vazgeçen şehitlerimizi anmak için toplandık. Hepsinin ruhu şad mekanları cennet olsun." dedi.

Ülkü Ocakları Samsun 1980 darbesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Osman göre     0000-00-00 O dönemlerde amerikan filosunu koruyan siz değilmiydiniz. Hatanızı raz geç anlamadınız mı?
GALERİLER
Advert
Advert