Samsun Üniversitesinin kurulmasını öngören yasa kabul edildi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Üniversitesinin kurulmasını öngören yasa kabul edildi!
09.05.2018 16:02:09

 

Samsun Üniversitesinin kurulmasını öngören yasa kabul edildi!

Aralarında Samsun Üniversitesi’nin de bulunduğu bazı üniversitelerin bölümlerini yeni kurulacak 20 üniversiteye bağlayan kanun tasarısı kabul edildi.

Meclisten geçerek resmi gazetede yayınlanacak olan kanuna göre, Samsun Üniversitesi kurulmuş oldu.

Samsun üniversitesine dâhil olan fakülte yüksekokullar OMÜ’den alınarak tüm kadro müştemilatıyla Samsun Üniversitesi’ne aktarılacak.

Kanunda;

“Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne bağlı iken bağlantısı değiştirilerek, Samsun Üniversitesine bağlanan  yükseköğretim birimlerinin teşkilatı, mevcut kadroları ve pozisyonlarıyla birlikte personeli, bu birimlerle ilgili bütçe ödenekleri, bütçedeki ödeneklerin tahakkuka bağlanma yetkisi, bina ve tesisleri, her türlü araç ve gereci, malzeme, döşeme, demirbaş ve taşıtları ile birlikte her türlü taşınır malları başka bir işleme gerek kalmaksızın Samsun Üniversitesi’ne devredilmiş sayılır.

Mülkiyeti hazineye ait veya devletin hüküm ve tasarrufu altındaki taşınmazlardan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Samsun Üniversitesi’ne adı değiştirilmeyerek bağlanan birimlere Maliye Bakanlığı’nca tahsis edilmiş olan veya fiilen bunların kullanımında bulunanlar hiçbir işleme gerek kalmaksızın tahsis ve amacında kullanılmak üzere Samsun Üniversitesi’ne tahsis edilmiş sayılır” denildi.

 

Samsun üniversitesi OMÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert