Advert
Samsun Valisi Kaymak: Olimpiyatı Sahiplenelim
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Valisi Kaymak: Olimpiyatı Sahiplenelim
17.07.2017 08:40:22

 

Samsun Valisi Kaymak: Olimpiyatı Sahiplenelim

Samsun'da 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında 97 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Deaflympics 2017, Türk misafirperverliğinin dünyaya göstermek adına için müthiş bir fırsat. Ben kentte bulunan bütün bürokrat arkadaşlarımıza, görevlilere ve esnafa çağrıda bulunuyorum. Lütfen, bu olimpiyatı sahiplenelim" dedi.

Türkiye tarihinin en büyük spor organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarına çok kısa bir süre kala Samsun’da ki tüm hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Olimpiyat oyunları hakkında  açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, Deaflympics 2017’nin Samsun’u dünyaya tanıtmak açısından büyük bir fırsat olduğunu belirterek, "Türk misafirperverliğini ve Türk centilmenliğini dünyaya göstermek açısından müthiş bir imkan olan olimpiyat oyunları için bizlere büyük bir görev düşüyor. Ben bütün bürokrat arkadaşlarımıza, görevlilere ve samsun esnafına çağrıda bulunuyorum. Lütfen sahiplenelim. Gerçek bir ev sahibi gibi, onları üzmeden, incitecek bir davranışta bulunmadan, bu tür ortamlara fırsat vermeden, onların huzur içerisinde spor tesislerine varmalarını müsabakalardan sonra da huzur içinde istirahat edecekleri yerlere gitmelerini sağlayalım. Onlardan bu şekilde çalışmalar yürütmelerini bekliyoruz" dedi.

BAKANIMIZI YALNIZ BIRAKMAMALIYIZ

Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nun hizmete girmesiyle beraber 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın açılış törenin de bu statta yapılacağını ifade eden Vali Kaymak, "Bu açılış töreninin görkemli olması için Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, çok gayret sarf ediyorlar. Biz de onu yalnız bırakmamalıyız. Bu iş sadece Bakanımız Akif Bey’in işi değil, hepimizin işi. Bu bakımdan halkımızın stadyumu doldurması gerekiyor. Görkemli bir açılış yapılması hem Samsun için hem de Türkiye için önem arz ediyor. Biz bütün Samsunluları açılış törenine davet ediyoruz" diye konuştu.

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Samsun Valisi Osman Kaymak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert