Samsun Valisi Osman Kaymak; İşinizi yaparken Allah rızası için yapacaksınız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Valisi Osman Kaymak; İşinizi yaparken Allah rızası için yapacaksınız!
20.04.2019 09:34:21

 

Samsun Valisi Osman Kaymak; İşinizi yaparken Allah rızası için yapacaksınız!

Samsun Valisi Osman Kaymak, Aşık Kutlu Eğitim Merkezi’nde Berat Kandili münasebetiyle düzenlenen 8. Dönem Tashih-i Huruf ve 2. Dönem Rehber Öğreticiler veda programına katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Rehber Öğretici ve Tashih-i Huruf kursiyerler adına Mustafa Yalçın ve İrfan Uçar birer konuşma yaptı. Ardından Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Müdürü Metin Koca ise yaptığı konuşmasında, “Diyanet İşleri Başkanlığımız personelimizin bilgi ve becerilerini artırmak, etkili ve verimli bir din hizmetini sunabilmek, özellikle ezan ve Kuran-ı Kerimi güzel bir eda usulüne uygun şekilde okuyabilmelerini temin amacıyla eğitim merkezlerimizde hizmet içi eğitim kursları düzenlenmektedir.

Bugün veda programı düzenlediğimiz kurslarımızla birlikte 83. Hizmet içi eğitim kursumuzu tamamlamış ve bu kurslarda toplam 7699 personelimiz eğitim almıştır. Eğitim merkezimizin tahsisi noktasında tamir ve tadilatı hususunda göstermiş olduğu ilgi, alaka ve desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Osman Kaymak Beyefendi'ye huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun yaptığı konuşmasında, “Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımızın 95. Kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. 95 yıldan beri Türkiye Cumhuriyeti Milli Misak sınırları içerisinde ve gönül coğrafyası olarak kabul ettiğimiz Balkanlarda, Kafkasya’da, Ortadoğu’da, Kuzey Afrika’da ve daha adını dahi telaffuzda güçlük çektiğimiz nice İslam coğrafyalarında Diyanet İşleri Başkanlığımız hizmetlerini ve faaliyetlerini devam ettirmektedir. Güzel dinimiz İslam’ı yalın hakikatlerini etik ve estetik boyutunu ihmal etmeden dünyanın dört bir köşesine ulaştırmaya çalıştırmaktadır.” dedi.

Vali Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Değerli arkadaşlar Cumanız ve Berat Kandiliniz mübarek olsun. Bu güzel programda aranızda bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Her yerde söylüyorum İmam Hatip mezunu değilim. Ama İmam Hatip mezunlarını seviyorum. Onlardan biri gibi olmaya çalışıyorum.

Bizim toplumumuzda önemsediğimiz iki meslek var. Biri öğretmenlik diğeri de imamlık. Bu iki mesleği hakkıyla yetiştirip toplumun önüne koyabilirsek, toplumun yarınlarında gerçek manada endişe etmeyebiliriz. Çünkü nerde bir sıkıntı varsa ya bir öğretmenin öğrencisi ya da bir mahallede caminin cemaati. O anlamda imam hatiplik mesleği halkımızın gerçek manada dinimizi, sünneti ve Kuran-ı Kerim’i hakkıyla öğrenmesi ve yaşaması çok önemlidir.

Güzel kuran okumak insanları gerçekten camiye çekiyor. Bizler imam olarak görevimizi hakkıyla yapacak olursak işini seven samimi örnek insan oluruz. Bunu yaparken de benim için veya müftü için yapmayacaksınız. İşinizi yaparken Allah rızası için yapacaksınız. Güzel kuran okumanın ötesinde ihlas ve samimiyetle hizmet etmeyi çok önemsiyorum. Mahalledeki imam kendi cemaatinden sorumludur. Cemaatiyle sohbet edip, onların varsa sorunlarını dinlemektir. Ben tekrar berat kandilinizi kutluyor, Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından cami musikisi korosu tarafından ilahi ve kasideler sunuldu.

Veda programının ardından Aşık Kutlu Eğitim Merkezi'ni gezen Vali Osman Kaymak, Eğitim Merkezi Müdürü Metin Koca'dan bilgi aldı.

Programa ayrıca, İl Müftüsü Veysel Çakı ve kursiyerler katıldı.

 

Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Osman Kaymak Samsun Valisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER