Samsun Valisi Şahin; Herkes Düşmüş Devletten Kadro Alayım Peşine
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Valisi Şahin; Herkes Düşmüş Devletten Kadro Alayım Peşine
09.12.2016 16:20:32

 

Samsun Valisi Şahin; Herkes Düşmüş Devletten Kadro Alayım Peşine

SAMSUN Valisi İbrahim Şahin, Roman vatandaşları temsilcileri ile bir araya geldi. Roman vatandaşların "Devletten kadro istiyoruz" sözleri üzerine Vali Şahin, "Herkes düşmüş devletten kadro alayım peşine. Diyorlar ki bir telefon açtı kadro aldı. Böyle bir şey yok. Bunu aklınızdan çıkarın. Devlette memur olmanın şartları, kuralları, sınavları var" dedi.

Samsun Haber - Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Roman vatandaşların temsilcileri ile biraraya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlığındaki toplantıya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Türkiye Romanlar Konfederasyonu Samsun Temsilcisi Osman Zengin, Samsun Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kayacık, Karadeniz Bölgesi Roman Kültürü Araştırma Derneği Başkanı Selim Gökçen, Yavuz Selim Mahallesi Gençlik, Kültür, Sanat, Eğitim ve Spor Derneği Başkanı Kemal Şutşur, 200 Evler Mahallesi Muhtarı Hüner Sobotay, Yavuz Selim Mahallesi Mehteran Takımı Şefi Ömer Gezginci, Yavuz Selim Mahallesi Alkolle Mücadele Derneği Başkanı Gürkan Dal ile 264 Evler Roman Kültürü ve Araştırma Derneği Başkanı Yaşar Tamer katıldı.

EN KOLAY İŞ ÇOCUK YAPMAK

Samsun Valisi İbrahim Şahin Roman vatandaşları temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmasında, "Hiçbirimizin birbirimizden farkı yok. Sürekli bazı konularda eleştiri yapıyoruz, elbette yapacağız ama mesele problemi çözmek. Bu şekilde problem çözülmüyor. Sizlere de bazı görevler düşüyor. En kolay iş sizin için çocuk yapmak. Ama çocuğu yaptıktan sonra iş bitmiyor. O çocuğun eğitimi, o çocuğun hayata iyi hazırlanması. Topluma kazandırılması ve sosyal statü elde etmesi gibi konuları düşünmüyoruz" dedi. 

Romanların iş konusunda "devletten kadro istiyoruz" sözleri ile ilgili de konuşan Vali Şahin, "Herkes düşmüş devletten kadro alayım peşine. Diyorlar ki bir telefon açtı kadro aldı. Böyle bir şey yok. Bunu aklınızdan çıkarın. Devlette memur olmanın şartları kuralları sınavları var. Şunu da açık söylüyorum devlette iş kapısı diye mücadele etmek yerine, yaptığımız işte en iyi olmak için mücadele versek, belki de devlette kazandığımız paralardan daha iyi gelir elde edeceğiz. Ufkumuzu biraz daha öteye koyarsak başarılı oluruz" diye konuştu.

Uyuşturucu konusuna da değininen Vali Şahin, "Bir defa içildiğinde bile bağımlılık yapan maddeler var. Uyuşturucu konusunda sizi kullanmaya kalkanları ihbar edin. Bu konuda asla taviz vermeyelim. Çocuklarımızı gençlerimizi eğitime yönlenmeleri konusunda teşvik edelim. Birlikte ağlayıp birlikte gülelim ve sorunları çözelim" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, Romanların en büyük sıkıntısı olan istihdam konusunda destek olacaklarının sözünü vererek,"Bir araya gelin iki tane firma kurun. Belediyemizin peyzaj, temizlik gibi bazı işlerini size verelim. İstihdam sorununa birlikte çözüm bulalım" dedi.

 

İbrahim Şahin Samsun Türkiye Romanlar Konfederasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert