Samsun Valisi'ne Trabzon'dan cevap geldi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Valisi'ne Trabzon'dan cevap geldi!
11.05.2017 11:05:53

 

Samsun Valisi'ne Trabzon'dan cevap geldi!

Trabzon Ortahisar Belediye Başkan Vekili Selahattin Çebi yaptığı açıklama ile Samsun Valisi İbrahim Şahin'e tepki gösterdi.

Samsun Valisi'nin "Trabzon turist yoğunluğunu kaldırmıyor " açıklamalarına tepki gösteren Çebi Vali'nin sözlerini "acizlik" olarak yorumladı.

Çebi yaptığı açıklamada "Turizm konusunda ilimize yönelik yaptığı açıklama devlet geleneği üslubu ile uygun olmamıştır. Kendi bulunduğu ili ön plana çıkarmayı başka ilimiz üzerinden yapması adaba yakışmadığı gibi bulunduğu yerin Gazi ilimiz Samsun'un da buna ihtiyacı yoktur.

Bu anlamda Trabzon ve Samsun her ikisi de ayrı ayrı zenginlikleri güzellikleri ve kahramanlık öyküleri olan müstesna illerdendir.

Bugün Samsun ilimizde çok sayıda Trabzonlu vatandaşımız hatta yönetici konumunda belediye başkanları milletvekili ve bakanlarımız bulunmakta.

Kendisi hükümetimiz valisi olarak yarın Trabzon'a tayin olacak olsa acaba Samsun için ne diyecek.

Turizm veya başka alanda "Trabzon turist yoğunluğunu kaldırmıyor " ifadesi acizlikten başka bir şey değildir.

İlimiz Trabzon bu doğrultu da her geçen yıl yeni yatırımlarla gelen turistlerimizi Samsun da olduğu gibi en güzel şekilde ağırlamakta ve hizmet vermektedir.

Sayın valimizi önümüzdeki günlerde bir Osmanlı kültür şehri olan ilimize davet ediyor doğal güzellikleriyle zengin kültürel varlıkları ile buluşturmayı umut ediyorum. Gazi şehir Samsun'a da selamlar saygılar sunuyorum."  

61SAAT.COM

​Samsun Valisi Trabzon Samsun Selahattin Çebi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert