Samsun Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis İlçemizi dünyaya açmak istiyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis İlçemizi dünyaya açmak istiyoruz!
14.11.2016 11:54:03

 

Samsun Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis İlçemizi dünyaya açmak istiyoruz!

​Samsun Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yapılan çalışmalarla ortaya çıkardıklarını artık Vezirköprü'nün dünyanın her yerinden dikkat çeken bir kültür başkenti yapmak istediklerini söyledi.

Samsun Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yapılan çalışmalarla ortaya çıkardıklarını artık Vezirköprü'nün dünyanın her yerinden dikkat çeken bir kültür başkenti yapmak istediklerini söyledi.

KANYONUMUZ DÜNYA HARİKASI

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis makamında bir grup gazeteciyi ağırladı. İlçe de son yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Edis;'Kısa zamanda çok yol katettik. Özellikle ilçemizde kültür ve turizm çalışmaları başta olmak üzere önemli projeleri hayata geçirdik. Vezirköprü Şahinkaya kanyonu başlı başına bir tabiat harikası. Şimdi bu kanyonun etrafına çok yönlü sosyal tesisler yapıyoruz. Projeler hazırlandı. Kısa zamanda hayata geçecek.' dedi.

KIRKIPINAR'LA EŞ DEĞERİZ

Kunduz yayla şenlikleri ve güreşlerinin Kırkpınar'da yapılan güreşlerle eş değer konuma geldiğini belirten Edis;'Her yıl düzenlediğimiz güreş organizasyonları Kırkpınar güreşleri ile neredeyse aynı konuma geldi. Önümüzdeki senelerde çok daha kapsamlı çalışmalarımız olacak. Bu arada yanan tarihi Taşhan yeniden restore edilerek bitme noktasına geldi. Burası çok güzel ve özel bir kültür alanı olacak' diye konuştu.

HERKES EVİNİN ÖNÜNÜ SÜPÜRMELİ

Göreve geldiği günden buyana çalışmayı esas aldığını ve kısır çekişmelerle ülkenin vakit kaybedeceğini belirten Edis;'Çok çalışmak zorundayız. Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Biz yöneticilere düşen görev gelecek nesillere çok daha iyi bir ülke bırakmak olmalı. Herkes kendi evinin önünü süpürürse inanın bu süreci çok daha kolay aşarız. Güçlü bir liderimiz var. Bu şansı iyi değerlendirmek zorundayız.' şeklinde konuştu.

Akasyamhaber

Vezirköprü Şahinkaya kanyonu Sadık Edis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER