Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven; Bu Şehrin Hikâyesinde Amazonlara Yer Yoktur!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven; Bu Şehrin Hikâyesinde Amazonlara Yer Yoktur!
15.04.2018 12:56:24

 

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven; Bu Şehrin Hikâyesinde Amazonlara Yer Yoktur!

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Büyükşehir Belediyesi’nin Batı Park’a diktiği ve Türk Bayrağının ayaklarının altından yere resmedildiği Amazon Heykeli’ne tepki gösterdiği.

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Samsun Batı Parka heykeli dikilen Amazon Kadınlara ve onun ayağının altına Türk Bayrağı resmedilmesine tepki göstererek, Milli şuura daha fazla sahip olmamız ve milli değerlerimize sahip çıkmamız gereken bir dönemde bize ait hiçbir bağlantısı olmayan Amazon heykelini anlamakta ve anlatmakta zorlanıyoruz” dedi.

“Milli Mücadelenin başladığı Samsunda böyle bir heykelin yer alması  milli kahramanlarımızın kemiklerini sızlatır. Üstelik Amazon kadınları efsane olmakla birlikte erkek düşmanıdırlar” diyen Seven şöyle devam etti;

“Esir ettikleri erkeklerin cinsel organlarını keserek tanrıçalarına armağan etmektedirler.

YUNAN’I TEMSİL EDEN FİGÜRLERİ KABUL ETMİYORUZ

Heykeli gezenler çocuklarının sorusuna cevap verememektedirler. Heykeller kahramanları yaşatmak hayatlarını örnek almak ve unutturmamak için yapılır.

Amazon heykeli bu anlamda kime nasıl örnek olarak verilebilir. Şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda bizden olmayan sembolleri kimse bizden  içimize sindirmemizi istemesin.

Üstelik 15 Temmuz ihanetini yaşamış bir milletin Amazon heykeline değil nine hatunların, Fatma çavuşların Şerife Bacıların anıtına ihtiyaç vardır.

Türk kadını yerine Yunan’ı temsil eden figürleri kabul etmiyoruz. Bu şehrin hikâyesinde Amazonlara yer yoktur”

KAMPANYAYI İMZALAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ahmet seven amazon samsun yazarlar derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-04-15 Bizde kabul etmedik ama hatta 2011 de kanun kazandık yinede dikte edip bize yaşa tıyorlar ister edin ister etmeyin şimdi basın ifşa etti inadına başka yerede yaparlar İş galle bar olan bahçelerimizi yıllarca yıkmadıkları gibi geçen yılda öteki bahçelerimi zi zabıtaların gözü önünde bar yaptılar açık yerlere kapalı raporu tutup canlı müzik ruh satı verdile açıkda içip naralar çalgılar sn Yusuf başkan sms gönderip kandil kutladı biz bahçelerimizde açıkda içenlerle kutladık Denizevler 214 sok Atak
GALERİLER
Advert
Advert