Samsun Yelken Kulüp'ten büyük ayıp!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Yelken Kulüp'ten büyük ayıp!
19.05.2019 13:58:50

 

Samsun Yelken Kulüp'ten büyük ayıp!

Milli Mücadele'nin 100. Yılı dolayısıyla ülkenin çeşitli şehirlerinden 43 tekne ile Samsun'a gelen yelkencilerin Samsun Yelken Kulüp'te konaklanmalarına izin verilmedi.

Komodor Ali Rıza Kadız, "Kulüp yöneticileri ülkemiz için böylesi önemli bir organizasyonda bizleri yalnız bıraktı" diyerek tepkisini dile getirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Milli Mücadeleyi başlatmak için Bandırma Vapuru ile Samsun'a gelişinin 100. Yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

YELKEN KULÜP NEDEN İZİN VERMEDİ

Deniz Kuvvetleri himayesinde 3 ayrı grup halinde 43 tekne ile Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi için 16 Mayıs'ta Bandırma Vapuru'nun izlediği rotayı takip ederek Samsun'a doğru yola çıkan yelkenciler beklemedikleri bir hamleyle karşılaştılar. Samsun Yelken Kulüp'te konaklamaları kabul edilmeyen yelkenciler, Canik Balıkçı Barınağı'na yelkenlerini bağlamak zorunda kaldılar.

"MİNNET VE SAYGI İÇİN YOLA ÇIKTIK"

43 teknenin sorumlusu Komodor Ali Rıza Kadız, "Atatürk ve silah arkadaşları 100 yıl önce bu yolculuğu yapmasalardı, bizler şuanda burada bayrağımızı dalgalandıramazdık. Minnet ve saygımızı göstermek için bu seyri yaptık. 100 yıl önce gerçekleşen o duyguyu yaşamak için yola çıktık. 100 yıl önce gerçekleşen bu yola çıkış Türk ulusu için çok önemli bir olaydı. Biz denizciler iyi biliyoruz ki, eğer bayrağını dalgalandıramıyorsan o denizler senin değildir. Karadeniz'de bu bayrağın eksikliğini beş sene önce hissettik. Bu kapsamda her sene planlı olarak Karadeniz'de ralliler yapıyoruz" dedi.

"BİZ BURADAYIZ, NEDEN ONLARDAN KİMSE YOK?"

Bu yıl Samsun Yelken Kulüp'e yelkenlerini bağlamak istediklerini ama yöneticilerin çeşitli bahanelerle buna izin vermediklerini dile getiren Komodor Kadız, "Bizler milli mücadele ruhu ile yola çıktık. Ama maalesef Samsun Yelken Kulüp yöneticilerinden bu ilgiyi göremedik. İstenmediğimizi hissettik. Neden böyle oldu bir anlam veremedik. Çünkü buraya gelirken uğradığımız bütün limanlarda ilgiyle karşılanmıştık. Biz yelkencileri yalnız bıraktılar. Günlerdir buradayız bir tek yönetici yanımıza gelmedi. Destek olmuyorlar. Biz buradayız, neden onlardan kimse yok?" diye konuştu.

"SAMSUN'A YİNE GELECEĞİZ"

Canik Balıkçı Barınağı'nda imkanların iyi olmadığını, elektrik ve su bulunmadığını vurgulayan Komodor Kadız, "Böylesi bir desteği yelkenci dostlardan beklerken sağolsunlar barınak yöneticileri bizlere kapısını açtı. Bizler vaz geçmeyeceğiz. Bu yaz başka bir organizasyon için yine Samsun'a geleceğiz" dedi.

samsun yelken kulüp komodor ali rıza kadız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ŞİNASİ NOKNİKOĞLU     0000-00-00 Yelken klüp neyin nesi , oraya tekne bağlamak için neden klube 25000 TL verip üye olmak zorundayım , neden sonrasında dünyanın parasını vermek zorundayım , neden giriş çıkışlar da güvenlik var , bu ayrıcalık neden
Vatandaş     0000-00-00 Yelken kulübü değil zenginler kulübü orası.yusuf ziya yılmaz yat limanı diye yaptırdığı o mekanı Necmi Akkoyunlunun itirazlarına rağmen peşkeş çekmişti bunlara.sorsanız onlardan daha Atatürkçü yoktur.
GALERİLER