Samsun Yurt Dışından Gelecek Öğrencilerin Karantina Merkezi Oluyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Yurt Dışından Gelecek Öğrencilerin Karantina Merkezi Oluyor!
23.03.2020 13:40:23

 

Samsun Yurt Dışından Gelecek Öğrencilerin Karantina Merkezi Oluyor!

Yurt dışında eğitim göre ve koronavirüs salgını nedeniyle uçuş yasağı konulan ülkelerden Türkiye'ye getirilecek olan öğrenciler Sakarya ve Samsun'daki yurtlarda karantinaya alınacak.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere, İrlanda, İsviçre, Polonya, İtalya, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Türk öğrencilerin durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Uçuş yasağı konulan bazı ülkelerdeki öğrencilerin, bu ülkelerdeki Türk diplomatik misyonlarına başvurarak tahliye talebinde bulunduğunu belirten Çavuşoğlu, bu talebin ardından ilgili ülkelerdeki temsilciliklerle çalışmalar başlattıklarını ve öğrencileri Türkiye'ye getirme kararı aldıklarını ifade etti.

Çavuşoğlu konuyla alakalı olarak şunları söyledi.

"Yurt dışında öğrenim gören toplam 3 bin 358 öğrencimiz, 7 ülkeden temsilciliklerimize başvurdu. Suudi Arabistan'dan hiç başvuru olmadı. BAE'den sadece 1 başvuru var. Yarından itibaren öğrencilerimizi ülkemize getirmeye başlayacağız. Öğrenciler geldikten sonra 14 gün karantinaya tabi tutulacaklar. Sakarya ve Samsun'daki yurtlara yerleştirilecekler. Tüm kurumlarımızla 14 gün içinde gerek sağlık testleri gerek diğer ihtiyaçları karşılanacak."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İngiltere İrlanda İsviçre Polonya İtalya Mısır Suudi Arabistan Birleşik Arap Emirlikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert