Samsun’a İkinci Bilsem Atakum’da Açılıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’a İkinci Bilsem Atakum’da Açılıyor!
01.06.2020 15:34:57

 

Samsun’a İkinci Bilsem Atakum’da Açılıyor!

Samsun’da özel yetenekli bireylere yönelik eğitim veren Bilim ve Sanat Merkez’ine bir yenisi daha Atakum ilçesinde ekleniyor.

2010 yılından günümüze Samsun’un 17 ilçesinden gelen öğrencilere tek bir ilçede eğitim veren Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), artan öğrenci sayısı dolayısıyla ihtiyaç duyulan hizmet binası Atakum ilçesinde açıldı.

BİLSEM’de eğitim gören öğrenci sayısının yarısından fazla öğrencinin Atakum ilçesinde ikamet etmesi ve Atakum’a yakın olan diğer ilçelerdeki öğrencilerle birlikte son yıllarda zorunlu bir ihtiyaç haline gelen Bilim ve Sanat Merkezi nihayet Atakum’da 2020-2021 eğitim öğretim yılında hizmete vermeye başlayacak.

BİLSEM’ler, ülkemizde resim, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarından MEB tarafından üç aşamalı bir tanılama süreci ile belirlenen özel yetenekli öğrencilere eğitim vermekte. Öğrenciler hafta içi günlerde ve gündüz vakitlerinde normal eğitimlerine devam ederken geri kalan zamanlarında BİLSEM’lerden faydalanmakta. BİLSEM’lerde normal çalışma saatlerinin yanı sıra 17.00’den sonra ve hafta sonu günlerinde de eğitim-öğretim yapılmakta. İlkokul 2. sınıfta kayıt hakkı kazanabilen öğrenciler 12. sınıftan mezun olana kadar BİLSEM’den faydalanabilmekte.

Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik “Atakum ilçesinde yeni açılan BİLSEM Samsun’da uzun süredir beklenilen bir süreç ve özel yetenekli öğrencilerimizin eğitimi için önemli bir ihtiyacı karşılayacak. İlçemizde ikamet eden BİLSEM öğrencileri İlkadım ilçesinde bulunan merkezde kayıtlılar. Ancak ulaşım güçlüğü dolayısıyla BİLSEM’e devam etmede güçlük çekmekteler ve bu durum öğrencilerimizin eğitiminde aksamalara neden oluyordu. Atakum Bilim ve Sanat Merkezi’mizin açılmasıyla Atakum ve yakın ilçelerden 600’e yakın özel yetenekli öğrencimiz eğitim imkanlarına kavuşmuş olacak. Atakum BİLSEM’in ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor ve öğrencilerimiz için güzel hizmetler sunmaya vesile olmasını diliyorum” dedi.

BİLSEM’de her seviyede sosyo-ekonomik düzeye sahip ailenin öğrencisi bulunmakta. Öğrencilerinin okul sonrasında akşam geç saatlere kadar BİLSEM’de eğitim almaları, BİLSEM’e servis ile ulaşımın ders saatleri dolayısıyla mümkün olmayışı, devlet tarafından karşılanan bir servis imkanın bulunmayışı nedenleri ile çocuklarının ulaşımının güvenli ve rahat bir şekilde sağlanacağı bir binada Atakum Bilim ve Sanat Merkezi’nin açılması öğrenci velileri tarafından da olumlu karşılanıyor.

BİLSEM’in açıldığı binada daha önceden özel eğitime yönelik hizmet veren özel eğitim meslek okulu ise geniş bir arazide, her türlü fiziki donanıma sahip, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanan yeni bir binada hizmet vermeye devam edecek.

BİLSEM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER