Samsun’da 2018 Yılı Bireysel Sulama Hibe Sözleşmeleri İmzalandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da 2018 Yılı Bireysel Sulama Hibe Sözleşmeleri İmzalandı
18.05.2018 11:52:32

 

Samsun’da 2018 Yılı Bireysel Sulama Hibe Sözleşmeleri İmzalandı

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi 2018 Yılı 14. Etap için yapılan başvurular sonuçlanarak sözleşmeler imzalandı.

 “Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi 2018 Yılı 14. Etap için yapılan başvurulardan Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Hibe Desteği Almaya Hak Kazanan 58 Bireysel sulama proje sahibi bulunuyor.

Havza İlçesinde gerçekleştirilen Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Sözleşmesi imza törenine katılan Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı; suyun tarım için olmaz ise olmaz olduğunu vurgulayarak;

‘’Son yıllarda tarım konusunda Samsun’da ciddi gelişmeler ve proje artışları olmuştur. Bunda öncelikle İl Tarım Müdürlüğümüzün bu konuyu ciddiye alması ve mümkün olduğunca bu desteklerden daha fazla çiftçimizin faydalanması, bunlarla birlikte çiftçilerimizin üretim yapma arzusu daha fazla proje yaparak destek alma istekleri bulunuyor. Bunun sonucunda da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında, Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nün uygulamış olduğu Bireysel Sulama Projelerinin Desteklemesi Hakkındaki Tebliğ kapsamında İlimizde 58 sulama projesi sahibi çiftçimizle sözleşmelerin imzalanmaya başladığını ve bunlardan 41’inin Havzalı çiftçilerimizin oluşturduğunu’’ belirtmiştir.

Ayrıca‘’İl genelinde hazırlanan 58 projenin toplam maliyetinin 983.945 TL. olup hibe desteğinin 491.977 TL. Olduğu ve bu projelerle tarımsal üretimin artmasının beklendiğini”  ifade etmiştir.”

 

 

​Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert