Samsun’da 40 Öğrenci Hafızlık Belgesi Aldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da 40 Öğrenci Hafızlık Belgesi Aldı
10.12.2019 10:13:39

 

Samsun’da 40 Öğrenci Hafızlık Belgesi Aldı

Samsun'da düzenlen programda eğitimlerini tamamlayan 40 öğrenci hafızlık belgesi aldı.

İlkadım Müftülüğüne bağlı Kuşçulu Kız Kur'an Kursundan mezun olan 40 öğrenci için Samsun Büyükşehir Sanat Merkezinde düzenlenen törende hafızlık icazet töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Açılış konuşmalarına geçildi.

Açılış konuşmasını yapan İlkadım İlçe Müftüsü Seyfullah Çakır, "Şüphesiz hafızlık yeryüzünde insana verdiği en önemli kıymettir, değerdir, hazinedir ve şereftir. Hafızlık, Kur'an'ın tamamını kalbine, aklına ilik, ilik nakşetmektir. Böyle yaşayan, yürüyen hafızlarımız yürüyen Kur'an'larımız oldukça bu millet ve ümmet yeniden dirilecek, adaletin üstünlüğünü bütün dünyaya yeniden yayacak ve insanların kalbine, zihnine bu hakkı inşallah yazacaktır. Ben öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı da bir konuşma yaptı. Konuşmasında duygu dolu anlar yaşayan Çakı, "Artık dindarlığımızı bu süsleme laflardan kurtarmak zorundayız. Bu kadar hafız yetişiyor. Ben onları gördüğüm zaman ağlıyorum. Toplum nereye gidiyor peki. Bana Kur'an’ı iyi okuyan veya iyi ezberleyen lazım değil bana Kur'an’ı iyi yaşayan lazım. Hafızların ve Kur'an çok okuyanların fazla olması ile toplumu düzeltemeyiz. Kur'an-ı en iyi yaşayan eve besmelesiz girmeyen, haram yemeyen iyi olan insanlar ile bu toplum düzelecektir" diye konuştu.

Samsun Vali Yardımcısı İbrahim Avcı da konuşmasında, "Aslında insanoğlu çok güvenilir bir varlık değil. Maddi bolluğu ve manevi varlığı ile bir bütün. İnsanın bu 2 dalından birini ihmal hiç bir anlayış, medeniyet ve aile kalıcı olmamıştır. Bizce esas olan değerlerimizi veren O'nun maneviyatıdır. Manevi değerlerimizin başında bizim hayata bakışımızı anlam kazandıran Kur'an-ı Kerim ve onun yorumu olan sevgili Peygamberimizin hadisleri gelmektedir. Bu millet aynı zamanda onun topluma farz ettiği mesajlara da anlamlı olarak hafızasında ve gönlünde yaşatmak durumundadır" dedi.

Programın son bölümünde Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, Hafız ve Kur'an konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Yapılan sunumun ardından Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Müftü Veysel Çakı, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, Daire Başkanı Sedide Akbulut ve İlçe Müftüsü Seyfullah Çakır öğrencilere hafızlık sertifikalarını takdim etti.

Kuşçulu Kız Kur'an Kursu hafızlık icazet töreni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER