SAMSUN’DA 8 AYDA 196 KADIN VE 4 ERKEK KORUMA ALTINA ALINDI
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMSUN’DA 8 AYDA 196 KADIN VE 4 ERKEK KORUMA ALTINA ALINDI
28.08.2013 10:12:44

 

SAMSUN’DA 8 AYDA 196 KADIN VE 4 ERKEK KORUMA ALTINA ALINDI

KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Tuğba Talay, kurulduklarından bugüne kadar Samsun’da 196 kadın ve 4 erkeğin koruma altına alındığını söyledi.

Kurum çalışmaları hakkında bilgi veren KOZA ŞÖNİM Müdürü Tuğba Talay, “KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü’nün (ŞÖNİM) 6 Aralık 2012 tarihinde faaliyete geçmiş olup, şiddete uğrayanın hizmet alması için farklı birimlere yönlendirilmesi yerine Samsun KOZA ŞÖNİM’de tek kapıdan hizmet alması esası ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Merkezden sadece şiddete maruz kalanlar değil, şiddet uygulayanlar da danışmanlık almaktadır. Amaç şiddetin nedenlerini tespit etmek ve önlemeye yönelik hizmet üretebilmektir. 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında kurulan Samsun KOZA ŞÖNİM’de şiddet mağdurlarına psikolojik, mesleki, hukuki ve sosyal yani iş ve meslek danışmanlığı alanda rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda farkındalık oluşturmaya yönelik eğitim çalışmaları sürdürülmekte, alkol madde kullanan ve çeşitli ruhsal hastalıkları olan şiddet uygulayanlarla da birebir görüşmeler sürdürülmekte ve tedavileri yönünde İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordinasyon içinde çalışılmaktadır” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER