Advert
Samsun’da ana yollar bir felaket
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da ana yollar bir felaket
14.01.2017 10:40:08

 

Samsun’da ana yollar bir felaket

Samsun’da en fazla yolcu taşıyan 2. Hat dolmuşçuları ve müşterileri bozuk yollardan gidip gelmekten bıkmış durumda.

Samsun Haber - 2. hat dolmuşlarının gidiş ve geliş güzergâhlarında sürekli yapılan yol çalışmaları ve bu çalışmaların ardından yolda herhangi bir düzeltme çalışmalarının yapılmaması yolları mayın tarlasına çevirmiş durumda.

En fazla şikâyet alan bölgeler arasında yer alan Göğüs hastanesi, gazi devlet hastanesi sapağı ve meskenler yolu üzeri her geçen gün tehlike saçmaya devam ediyor.

Dolmuş hattı müşterileri iyice derinleşen çukurlar yüzünden sürekli şikâyetçi, “zıplayarak yolculuk yapmaktan usandık artık bu işe belediyeler bir el atsın, hamile olan vatandaşın erken doğumuna ya da düşük yapmasına mı neden olmak istiyorlar”, “ Dolmuş hatlarını her yaştan insan ve hastası, yaşlısı çocuklusu kullanıyor bunların hiçbir can güvenliği düşünülmez” diyerek buna benzer yüzlerce eleştirilere konu oluyor.

Güzergâhta dolmuşçuluk yapan şoförler ise, “ Belediyeye şikayetlerimizi yapıyoruz ama netice alamıyoruz. Müşterilerimizin yaşamış olduğu zorlukları bizlerde yaşıyoruz ve yaşatmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Biz bir tek manevi olarak değil bu yollarda seyir halinde olan araçlarımızda yaşanan hasarların maddi olarak da yükünü çekiyoruz. Sanayiden araçlarımızı çıkaramaz olduk” diyerek yetkililere sitemlerini ilettiler.

Köstebek yuvasına dönen bu yollar da çukura düşmemek için değişilen şeritler ile de can güvenliği tehlikeye girerken, Samsun Büyükşehir belediyesi ve karayollarının bu durumu düzeltmek için halen bir çalışma yapmaması tepkilere neden olmaya uzun bir mühlet daha devam edecek gibi görünüyor.

Gül Gülsüm GÜNDÜZ

Samsun Büyükşehir belediyesi 2. hat dolmuşları gazi devlet hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert