Samsun’da Balıkçılara Yönelik denetimler sürüyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Balıkçılara Yönelik denetimler sürüyor
12.11.2018 14:24:34

 

Samsun’da Balıkçılara Yönelik denetimler sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Samsun merkezli olmak üzere Ordu, Sinop ve Giresun illerinde eş zamanlı çapraz toplu denetimler yapılmıştır. Denetimler 5-10 Kasım 2018 tarihleri arasında Samsun Balık Hali başta olmak üzere karaya çıkış noktaları, balıkçı gemileri, nakil araçları, balık halleri, işleme tesisleri, depolar ve perakende satış yerleri dâhil olmak üzere 259 noktada yapılmıştır.

Yapılan kontrol ve denetimlerde; 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu’na aykırı olarak avlanan ve boy yasağına uymayan 4632 kg istavrit, 970 kg Lüfer, 156 kg Barbun ve 84 kg Mezgit balığına el konulmuştur. Ayrıca standartlara uymayan 2 adet av aracına da el konulmuştur. Denetim ekipleri tarafından el konulan su ürünlerinin satışı yapılmak üzere Milli Emlak Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Getirilen düzenlemelere uymayan 43 kişi/ işyerine 49.938 TL İdari Para Cezası uygulanmış olup, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü Nail KIRMACI konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: Su ürünleri denetimlerinin sezon süresince devam edeceğini; balıkçılar, su ürünleri komisyoncuları ve perakendecilerin getirilen yasaklara uyma mecburiyetini ve özellikle limit altındaki balıkları avlamamaları gerektiğini belirterek Balıkçılara uyarılarda bulundu.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Samsun Balık Hali Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER