Samsun'da Cami tuvaletlerinden neden hala ücret alınıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'da Cami tuvaletlerinden neden hala ücret alınıyor!
30.05.2017 10:23:29

 

Samsun'da Cami tuvaletlerinden neden hala ücret alınıyor!

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı kararda Cami tuvaletlerinin ücretsiz olması gerekirken Samsun’da bütün cami tuvaletlerinden ücret alınıyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 14 Ekim 2016 tarihinde bir karar olarak tuvaletlerin ibadethanelerin müştemilatı konumunda olduğu ve ticaret kullanımında olmadığını karar bağladı.

Kararda camilerdeki tuvaletlerin temizliğinin belediyeler tarafından yapılacağı veya yaptırılacağı ve tuvaletlerin ticari nitelikte izin verilmeyeceği belirtilirken ücretsiz hizmet verilmesinin verilmesinin sağlanması gerektiği belirtiliyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinin 5216 Belediyeler Kanununun 14. Maddesi uyarından uygun görülerek 18 Ekim 2016 tarihinde tastik edilen bu karar Samsun’da hiçbir Cami tuvaletlerinde uygulanmıyor ve cami tuvaletleri bu karar göre kanunen yasak olmasına rağmen ücret almaya devam ediyor.

MÜFTÜLÜK BU İŞE NE DİYOR!

Öte yandan Samsun Müftülüğü ’nün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile alınan bu karardan haberdar olmasına rağmen müftülüklere bağlı cami tuvaletlerinden ücret almalarına göz yumarak kanuna mugayir hakaret ettiği iddia ediliyor.

Samsun Müftülüğü ‘nün kanuna rağmen tuvaletlerden ücret almaya devam edilmesi hususunda ne tür bir açıklama yapacağı merak ediliyor. 

Haber: Nevzat Yüce

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Samsun Müftülüğü Cami tuvaletleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erkan     2017-05-30 Bedava olsa dahi ücretli yapmak için bir kulp buluyorlar.
GALERİLER
Advert
Advert