Samsun’da camiye gelen öğrencilere ödül dağıtıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da camiye gelen öğrencilere ödül dağıtıldı!
05.02.2019 09:00:07

 

Samsun’da camiye gelen öğrencilere ödül dağıtıldı!

Server Gençlik Spor Kulübü ile Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün tertip ettiği "Haydi Çocuklar Camiye” Projesinin ödül töreni İlkadım Gürbüz Camiinde yapılan programla taçlandırıldı.

Türkiye genelinde proje ortağı olan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte 60 İl ve 269 İlçede, 1870 camide 32.617 çocuğun ve Samsun'da da toplamda 28 camide, 493 çocuğun katılımı ile gerçekleşti.

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü adına konuşma yapan Cemal Zorlu; ‘’Manevi duyguları ve anları bol olan bir organizasyonu sorunsuz bir şekilde hep birlikte başarı ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projeye katılan çocukları sadece namaz kılmaya alıştırmakla kalınmadı, aynı zamanda onlara cemaat bilinci ve cami sevgisi de kazandırıldı. Proje her ne kadar çocuklara yönelik olsa da projeden hem çocuğun ailesi hem de birçok arkadaşı doğrudan veya dolaylı olarak istifade etti.’’ dedi.

Ayrıca Zorlu; ’’Organizasyonu Camisinde uygulayan ve çocuklarla proje süresince ilgilenen, onlara dinini öğretip namaz sevgisini aşılayan imam ve müezzinlerimize, camilerde proje için görev alan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklardan ilgi, sevgi ve hediyelerini eksik etmeyen kıymetli cami cemaatine ve tatbikî kampanyamıza katılan namaz aşığı, gayretli, azimli, nefse ve şeytana galip gelen tüm çocuklara, sevgili gençlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Samsun İl Müftülüğümüze ve İlçe Müftülüklerimize de katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.’’ dedi.

​Server Gençlik Spor Kulübü Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Haydi Çocuklar Camiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER