Samsun’da Çiftçilere 1500 adet ceviz fidanı dağıtıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Çiftçilere 1500 adet ceviz fidanı dağıtıldı
03.01.2017 10:23:46

 

Samsun’da Çiftçilere 1500 adet ceviz fidanı dağıtıldı

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Alaçam İlçesi'nde çiftçilere 1500 adet ceviz fidanı ücretsiz dağıtıldı.

Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında ilçelerde tarımsal ve hayvansal gıda üretimini artırmaya ve geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı çiftçileri desteklemeye devam ediyor.  İlçelerdeki tarım ve hayvancılığa büyük önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl çiftçilere tohum, yem ve ana arı dağıttı. Çiftçilerin gelirini artırmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, tarım arazilerinde ceviz üretimini artırıp ithalatın azaltılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi ve Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında, 12- 13 Aralık 2016 tarihlerinde Alidedebölmesi, Aşağıkoçlu, Bekiroğlu, Doğankent,  Kalıkkaraçukur, Kızlan, Killik, Örenli, Sancar, Taşkelik, Umutlu, Vicikler, Yoğunpelit mahallelerinde toplam 33 üreticiye yaklaşık 30 bin TL değerinde ve 1500 adet  'Chandler' cinsi aşılı tüplü ceviz fidanı, ücretsiz olarak dağıtıldı.

Dağıtım, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Alaçam Meslek Yüksekokul Müdürü Kürşat Demiryürek, Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Güreş'in katılımıyla gerçekleşti.

ceviz üretimi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert