Advert
Samsun’da Çocuk İşçiliği İle Mücadele
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da  Çocuk İşçiliği İle Mücadele
14.06.2017 08:36:01

 

Samsun’da Çocuk İşçiliği İle Mücadele

Vatandaşa “Çocuk Çalıştırma Suça Ortak Olma” temalı broşür dağıtımı yapılarak, bilgilendirilme yapıldı.

Samsun'da çeşitli sosyal ve ekonomik sebeplerle aileleri veya başka gruplar tarafından sokakta halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde çalıştırılan, dilendirilen ve sokakta her türlü tehlike ile karşı karşıya kalan çocuklara ve ailelerine yönelik eğitim, sosyal yardım, meslek edindirme, danışmanlık, rehberlik gibi çalışmaları yürüten Sokakta Çalıştırılan/Dilendirilen Çocuklar Komisyonu” İlkadım İlçesinde saha çalışması yaptı.

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İlkadım Belediyesi, İl Müftülüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden uzman personellerin yer aldığı saha ekibi, İlkadım İlçesi'ndeki Meydan, Bankalar Caddesi, Mecidiye, Saathane ve İstiklal Caddesi gibi halkın yoğun olarak faaliyette bulunduğu alanlarda çalıştırılan veya dilendirilen çocuklarla ilgili arama ve tarama işlemi gerçekleştirdi.

Saha çalışması sırasında tespit edilen vakıalara ilişkin götürülmesi gereken sosyal hizmet modelinin belirlenmesine yönelik çalışmalar, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından başlatıldı. Ayrıca, vatandaşa “Çocuk Çalıştırma Suça Ortak Olma” temalı broşür dağıtımı yapılarak, bilgilendirilme yapıldı.

Saha çalışmalarında tespit edilen çocukların sokakta çalıştırılma veya dilendirilme nedenlerinin araştırıldığını ifade eden Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, "Yapılan inceleme neticesinde çocuk ve ailelerin uygun bulunan sosyal hizmet ve yardımlara yönlendiriyoruz. Özellikle eğitim çağındaki çocukların okula devamı, madde kullanan çocukların madde bağımlılığı tedavi merkezine yönlendirilmesi, sokaktan çocukların çekilerek psiko-sosyal destek hizmetlerinden yararlandırılması ve ailelerin yanında döndürülmesine ilişkin çalışmalar kurumumuz ve komisyonumuz tarafından ivedilikle yerine getirilmektedir” dedi.

​Samsun Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert