​Samsun’da Dilenci Dönencesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Samsun’da Dilenci Dönencesi
21.12.2016 08:36:03

 

​Samsun’da Dilenci Dönencesi

Samsun sokakları ve kalabalığın yoğun olduğu bölgeler dilenci ile kesilmiş adeta parsellenmiş durumda.

Samsun Haber - Samsun Cumhuriyet Meydanı, Bulvar AVM’ye çıkan alt geçit ve Simit Center’in bulunduğu sokaklar adeta dilenciler tarafından parsellenmiş durumda. Bulundukları bölgelere başka bir dilencinin gelmesini dahi kabullenemeyenler de yok değil. İlkadım belediye zabıtasının sürekli bu dilencileri kovmasına rağmen yine de o bölgelerden ayrılmayan dilendiler halkın duygularını sömürmeye devam ediyor.

SON MODA SANA BİRŞEY SORABİLİR MİYİM?

Yaşı genç eli yüzü düzgün iyi giyimli bayan dilendiler son zamanlarda kalabalık caddelerde ‘Sana bir şey sorabilir miyim’ sözüyle sanki yol soracakmış gibi davranarak tam tersine mağduriyetini beyan edip para istiyorlar.

BİRÇOĞU BAŞKA İLLERDEN GELME

Dilenciler yüz aşinalığı yapmamak için genelde farklı bölgeler ve iller tercih ederek halkın bu konuda ki iyi niyetini suiistimale devam ediyorlar. Yerli dilenciler mülteci dilencilerden dert yanarak neredeyse eskiden kazandıklarının dörtte birini anca kazanabilir olduklarını söylüyorlar. Göçmen dilencilerden şikâyetçi olan yerli dilencileri gören vatandaşlar, bu konuda bir çözüm arayışına düştüklerini ve bazı yerli dilencilerin göçmen dilencilerin kılığına dahi girdiklerine tanık olduklarını ifade ediyorlar.

Gül Gülsüm GÜNDÜZ

 

Samsun İlkadım belediye zabıtası dilenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert