Advert
Samsun'da doğalgaz kesildi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'da doğalgaz kesildi!
16.12.2016 16:29:19

 

Samsun'da doğalgaz kesildi!

Samsun'da şehir genelinde doğalgaz kesintileri yaşanıyor. Konu hakkında SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan bir açıklamada bulundu.

Samsun Haber - Samsun genelinde bugün doğalgaz kesintileri yaşanmakta. Konu hakkında SAMGAZ'dan yapılan açıklamaya göre;  "16.12.2016 tarihinde; Tekkeköy mevkiinde dış kurumlar tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları esnasında 20" çelik ana doğal gaz hattına hasar verilmiştir. Verilen hasar sebebiyle; 20" çelik ana doğalgaz hattında zedelenme meydana gelmiş ve doğal gaz kaçağı oluşmuştur. Şehir genelinde doğal gaz kesintilerinin önlenmesi ve daha büyük teknik sıkıntıların yaşanmaması amacıyla yüksek tüketimli noktalarda kısa süreli kesintiye gidilebilecektir." denildi.

SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan tise yaptığı açıklamada; yüksek tüketimli noktalarda kısa süreli kesintiye gidilerek; şehir genelinde doğal gaz kesintilerinin önlenmesi ve daha büyük teknik sıkıntıların önüne geçilmesinin hedeflendiği bildirildi.  Konuyla ilgili bilgi veren Kolsan “Alt ve üst yapı çalışmaları esnasında doğal gaz güzergahının mevcut olduğu alanlarda, çalışmaların; denetimimiz altında sürdürülmesi, şehir genelindeki ekiplerin bu düzene riayet etmelerinin gerekliliği, doğal gaz altyapısındaki hasarların ağır sorumluluklar taşıdığı, alt ve üst yapı çalışmalarından kaynaklanan kaza, yangın, patlama, yaralanma, hasar görme ve ölümlü kazalardan çalışma yapan ekipler ve bu ekiplerin koordinasyon ve yönlendirmelerinden sorumlu çalışma talimatını veren yöneticilerin mes`ul olduğu şirketimiz tarafından her fırsatta dile getirilmektedir. Ayrıca her yazımızda bu konuya vurgu yapılmaktadır. Yaşadığımız olayda bu bilinç eksikliğini bir kez daha gördük” dedi. Kolsan, SAMGAZ ekipleri tarafından güvenli doğal gaz arzı için kesintisiz bir şekilde çalışmaların yürütüldüğü ve şehir genelinde kesinti hissedilmeden çalışmaların tamamlanması için gayret sarf edildiği belirtildi. Kolsan “16.12.2016 tarihinde; 15.00 saati itibariyle teknik çalışmalarımız başlamıştır. Gece saatlerinde operasyonu tamamlanmayı hedefliyoruz” dedi. 

​Samsun samgaz doğalgaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert