Samsun’da Düğün Sezonu İç Açıcı Değil!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Düğün Sezonu İç Açıcı Değil!
02.07.2020 15:54:57

 

Samsun’da Düğün Sezonu İç Açıcı Değil!

Pandemi sürecinde kapalı olan düğün salonları 1 Temmuz itibariyle açıldı.

Açılan düğün salonlarında normalleşme sürecinde uyulması gereken tüm kurallar yerine getirildi. Alınan önlemler kapının önünde başlayarak, misafirler ateşi ölçülerek içeri alındı. Ateşi 38 derecenin altında olanlar ellerini dezenfekte ederek içeri girebildi. Masalarda kolonya veya el antiseptiği de bulunduruldu. Misafir kapasitesi ile masa ve sandalyelerin oturma düzeni fiziksel mesafe kuralına uygun şekilde düzenlendi. Masa aralıkları 1,5 metre, sandalye aralıkları ise 1 metre olarak belirlendi. Daha önce 10 kişinin oturduğu masalarda bu kez en fazla 6 kişiye izin verildi.

 

Ancak sektör çalışanları pandemi dolayısıyla hala tedirgin olduklarını belirtti.

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek Başkanı Aykut Çepni, "4 aylık bir pandemi dönemi vardı. Bu dönemde salonlarımızda gerek hijyenik olarak, gerekse sağlığımızı korumak için tüm önlemleri aldık. Dün akşamda ilk düğünümüzü yaptık ve hazır olduğumuzu gösterdik. Gelecek bütün misafirlerimize, gelin ve damatlarımıza gönül rahatlığıyla gelebileceklerini söylemek isterim. Çünkü onların sağlığı her şeyden daha önemli" ifadelerini kullandı.

 

Fakat geçtiğimiz seneler gibi olmadı!

Sezonun beklentilerin altında başladığını dile getiren Çepni, "Bu sene geçtiğimiz seneler gibi olmadı. Bütün düğün sektörü, sadece düğün sektörü de değil organizasyon firmalarımız da aynı şekilde, kuaförlerimiz de, gelinlikçilerimiz de aynı şekilde bundan etkilendi. Yüzde 50 bir kayıp var. Bu kaybı gücümüzün yettiği kadar ama bu şekilde geçireceğiz. Devletimiz de sağ olsun önümüzü açtı. Ama yeni hayat diyoruz ya bizde yeni hayata alışmaya çalışıyoruz" diye sözlerini noktaladı.

 

Maliyet çok,fiyat artışı yok!

Dernek Başkanı Çepni,maliyetin geçmiş senelere göre daha çok olduğunu fakat fiyat artışı yapmayacaklarını belirtti.Toplum olarak zorlu bir dönemden geçtiğimizi,bu dönemde gelini ve damadı zorlamak istemediklerini vurguladı.

Pandemi Düğün Samsun’da Düğün Samsun düğün salonları Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek Başkanı Aykut Çepni Samsun Düğün Salonları Aykut Çepni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER