Advert
Samsun’da FETÖ sanığı hapis cezasına çarptırılıp peşinden tahliye edildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da FETÖ sanığı hapis cezasına çarptırılıp peşinden tahliye edildi
11.05.2017 13:12:16

 

Samsun’da FETÖ sanığı hapis cezasına çarptırılıp peşinden tahliye edildi

Samsun'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklu olarak yargılanan ve Fransa'da çıkan 'Zaman Avrupa' isimli gazetenin eski muhabiri Yakup Omma, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılıp yurtdışına çıkış yasağı konularak tahliye edildi.

Ordu'da yaşayan Yakup Omma, 2001 yılında Fransa'ya çalışmaya gitti. Omma, 2004 yılında Fransa'da kurulan Zaman Avrupa isimli gazetede muhabir olarak çalışmaya başladı. 2013 yılında  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açtığı imamlık sınavını kazanarak Samsun'a gelip göreve başlayana Omma, bir camide görev yaparken 2014 yılında Fransa'ya imam olarak atandı. 2 yıl görev yaptıktan sonra tekrar Samsun'a dönen Yakup Omma, camide yeniden göreve başladı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'örgüte üye olmak' iddiasıyla görevden uzaklaştırılan Omma, 3 ay önce de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklu olarak yargılanan Yakup Omma, bugünkü karar duruşmasında hazır bulundu. Mahkeme heyetine ifade veren Omma, "Fransa'da yaşayan ve aleyhimde ifade veren şahısların suçlamalarını kabul etmiyorum. Zaman Gazetesi'nde çalıştım ancak köşe yazmadım. FETÖ/PDY ile hiçbir bağlantım olmamıştır. Zaman Gazetesi'nde çalıştığım dönemde bu yapı devlet faaliyetleri doğrultusunda faaliyet gösteriyordu. Benim yaptığım haberler ülkemin menfaatine yönelik haberlerdi. Ben sonhbete gitmedim, yardım ve bağış ve himmet toplamadım. Bu terör örgütünden zarar gören benim. Eşim ve çocuklarım Fransa'dadır benim ve onların yurt çdışına çıkış yasağı var bu nedenle görüşemiyoruz. Ekonomik güçlük içindeler. Oradaki düşmanlarım ailemi tehdit ediyor ve hayatlarından endişe ediyorum. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatimi talep ediyorum" dedi.

İfadenin ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti sanığı 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Daha sonrada yurtdışına çıkış yasağı koyarak tahliyesine karar verdi.

fetö Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert