Advert
Samsun’da gayrimenkul sektörü sahipsiz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da gayrimenkul sektörü sahipsiz!
23.11.2017 11:34:56

 

Samsun’da gayrimenkul sektörü sahipsiz!

SEBO Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Gülçiçek, Samsun'da gayrimenkul sektörünün sahipsiz ve emlakçılık mesleğinin ayaklar altında olduğunu belirterek sektörde acil bir değişim yaşanmak zorunda olduğunu kaydetti.

SEBO Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Gülçiçek, Samsun'da gayrimenkul sektörünün çok uzun zamandır sahipsiz olduğunu söyledi. Gülçiçek, "Kayıtdışılık almış başını gidiyor sektörü yönetenler izliyor. Sorunları dile getirmekten biz yorulduk" ifadelerini kullandı.

KAYITDIŞI ÇOK

Gülçiçek, sektörde devam eden sorunların çözülmemesinin yöneticilerin umurunda olmadığını kaydederek, "Suriyelisi, Iraklısı, kasabı, bakkalı kayıtdışı olarak bu sektörde. Kapımızın yanında ne sertifikası ne vergi levhası ne bir katılım belgesi ne de iş yeri açma ruhsatı olan bir şahıs sadece kendisine ait dükkan diye bizim mesleğimizi yapmak isteyecek ve biz buna seyirci kalacağız. Neden yetkililerin elinden bir şey gelmiyor? Kanun yok deniliyor ama kayıtdışı çalışanların önünü kesmek isteniyorsa 8 Temmuz 2003'te Mecburi Standard Tebliği'ne göre işlem yapılabilir" dedi.

DEĞİŞİM OLACAK

Samsun'da gayrimenkul sektörünün çok yakında değişim yaşayacağını ve yoluna yeni bir enerji yeni bir güçle devam ederek hak ettiği yere ulaşacağını belirten Gülçiçek, "Hiçbir girişimde bulunmadan çözümsüzlüğü bir kahramanlık gibi bizlere anlatarak bu durumu bu günlere getirdiniz. Siz ancak oturduğunuz yerden ahkâm kesip gerçeğe ait olmayan yalanlar, iftiralar atarsınız. Çünkü 8 yılda dikili ağacınız yok. Bunu herkes görüyor ve değişim istiyor. Değişime direnme şansınız yok. Değişim başladı ve sonuca ulaşacak. Kimsenin en ufak şüphesi yok. Çünkü kendini ve bulunduğu yeri yenileyemeyenlerin değişim karşısında direnmesi asla mümkün değil" diye konuştu.

SEBO Gayrimenkul Sebahattin Gülçiçek Samsun gayrimenkul sektörü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert