Samsun’da hastanelerin birleştirilmesi iptal!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da hastanelerin birleştirilmesi iptal!
15.08.2017 10:43:38

 

Samsun’da hastanelerin birleştirilmesi iptal!

Samsun Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ile birleştirilme kararı iptal edildi.

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Samsun Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin birleşerek Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesi altında hizmet verecekleri yönünde kararın Akasyamhaber’in ısrarlı haberleri neticesinde iptal edildiği öğrenildi.

Akasyamhaber’in, Samsun Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nin Samsun OMÜ Tıp Fakültesi’nden sonra kanser hastalarını cerrahi operasyon ile tedavi eden Karadeniz’in tek hastanesi statüsüne sahip olduğu ve bu uygulama ile oldukça yoğun olan Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Ameliyathane servisi yine bölgenin OMÜ Tıp Fakültesinden sonra tek kanserli hasta ameliyatı yapan bu birimin hastalarının tedavilerinde gecikmeler yaşanacağını, bir diğer durum ise Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastanesinin adının artık bu hastaneden kaldırılacağı yönündeki haberleri üzerine birleştirme kararı iptal edildi.

Birleştirme kararı öncesinde bu hastanelere yönetici ataması yapılmış fakat, hastanelerin bakanlık sistemlerinin eğitim araştırma hastanesi ile birleşmesinden dolayı bu yöneticilerin görevlerine başlayamamıştı..

Hastanelerin birleşmelerinin iptal yazısı dün Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığına gönderildiği ve önümüzdeki hafta birleşme kararının iptalinin yürürlüğe girmesinin beklendiği öğrenildi.

 

Samsun Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastanesi OMÜ Tıp Fakültesi Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
He tabi     0000-00-00 Şimdi sizin haberler yüzünden iptal olmuştur kesin. Yoksa halkın bu hastanelere muayene olunca eczane farkının aylık 700000 olacağı değil. Bu para halkın cebinden çıkacağı için değil. Allah a şükür bir STK varki bu konuda elini taşın altına atmış ve konuları bakanımıza daha bakan olmadan iletmiştir. Şükrolsun ki o iletilen vekilimiz de sağlık bakanı olunca duyarsız kalmamış ve bu büyük yanlışı engellemiştir.kendisine kimse pay çıkarmasın
GALERİLER
Advert
Advert