Samsun’da Hayvancılık Desteklemeleri Toplantısı Yapıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Hayvancılık Desteklemeleri Toplantısı Yapıldı
13.09.2017 16:25:55

 

Samsun’da Hayvancılık Desteklemeleri Toplantısı Yapıldı

2017 yılı Hayvancılık Desteklemeleri genel değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Zirai Karantina Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut GÜLER, Şube Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüklerinde görevli konu sorumlusu personel katıldı.

Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut GÜLER 2016 yılı Hayvancılık Desteklemeleri kapsamında Samsun’da 40 bin işletmeye 39 milyon 216 Bin TL destekleme ödendiğini ve desteklemelerin her sene artarak devam ettiğini belirterek özverili çalışmalarından dolayı çalışan personele teşekkür etti.

Toplantıda 2017 yılında yetiştiricilere verilecek olan buzağı, malak, anaç koyun, anaç manda, çiğ süt, arılı kovan ve çoban istihdam desteği ile 2017 yılında ilk defa uygulanacak olan ana arı, damızlık arı desteklemesi ve %30 hibe ile düve alım desteklemesinin anlatıldığı sunum yapıldı.

Destekleme iş ve işlemlerinin uygulanması sırasında meydana gelen sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi. 

 

2017 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Samsun Zirai Karantina Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut GÜLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert