Samsun’da izinsiz kazı sonucu Doğalgaz borusu hasar gördü!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da izinsiz kazı sonucu Doğalgaz borusu hasar gördü!
13.01.2018 14:01:01

 

Samsun’da izinsiz kazı sonucu Doğalgaz borusu hasar gördü!

​Samsun’da İlyasköy Mahallesi Hersek Sokakta yapılan izinsiz kazı sırasında doğal gaz hattına hasar gördü.

Konuyla alakalaı olarak SAMGAZ’dan yapılan açıklamada, Saat 15.15’de SAMGAZ 187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattına gelen ihbar ile, saat 15.26’da bölgeye intikal eden SAMGAZ Acil Ekipleri; doğal gaz hattına hasar verildiğini, kontrolsüz gaz çıkışı olduğunu ve binada yangın çıktığını tespit etmiştir” denildi.

Açıklamaya şöyle deam edildi;

İvedilikle çevre emniyeti alınmış, 15.30 itibariyle bölgedeki doğal gaz akışı durdurulmuş olup bölgeye intikal eden itfaiye ekipleri tarafından da yangın kontrol altına alınmıştır.

Bölgede çalışmalarına başlayan SAMGAZ ekipleri tarafından hasar onarım işlemleri 18.00 itibariyle tamamlanarak doğal gaz arzı sağlanmaya başlanmıştır. Bu süreçte, aynı sektörden beslenen 317 adet binada mevcut 992 adet doğal gaz abonesine geçici olarak doğal gaz verilememiştir. Akabinde ise bölgede yer alan binaların servis kutusu teknik kontrolleri SAMGAZ ekipleri tarafından yapılarak sektör, aynı gün 21.00 sularında tam olarak işletmeye alınmıştır”

SAMGAZ Genel Müdürü Sn.Yılmaz KOLSAN ise “Alt ve üst yapı çalışmaları esnasında doğal gaz hatlarının mevcut olduğu alanlardaki bu güzergahlar, uyarı levhaları ile belirlenmektedir; çalışmaların, denetimimiz altında sürdürülmesi, şehir genelinde çalışma yapacak kişi, kurum ya da kuruluşların bu düzene riayet etmelerinin gerekliliği, doğal gaz altyapısındaki hasarların ağır sorumluluklar taşıdığı, alt ve üst yapı çalışmalarından kaynaklanan kaza, yangın, patlama, yaralanma, hasar görme ve ölümlü kazalardan çalışma yapan ekipler ve bu ekiplerin koordinasyon ve yönlendirmelerinden sorumlu çalışma talimatını veren yöneticilerin mesul olduğu şirketimiz tarafından her fırsatta dile getirilmektedir” dedi.

Kolsan, Samsun şehrinin ilk olarak 2005 yılında doğal gaz ile tanıştığını belirterek “Samsun artık doğal gazı uzun süredir kullanan bir şehrimiz. Bu bağlamda gerek kurumlar arası yazışmalarımızda ve gerekse tüm basın açıklamalarımızda detaylı bilgilendirme yapıyoruz. Hasar alanında yapılan incelemelerde ise; sokakta doğal gaz hattı olduğu ve izinsiz kazı yapılamayacağına dair SAMGAZ uyarı levhasının da yer aldığı tespit edilmektedir. SAMGAZ, 7/24 aktif olan bir kuruluş. Dolayısıyla günün her saatindeki taleplere mutlaka cevap veriyoruz. Üstelik bunun için bir ücret de talep etmiyoruz. Hal böyle iken, halen daha izinsiz ve bildirimsiz yapılan kazılara anlam vermek mümkün değil” şeklinde konuştu.

Şehir genelinde herhangi bir kazı çalışması yapılacak ise mutlaka 444 1187 numaralı SAMGAZ Çağrı Merkezinin aranarak nezaretçi ekip talep edilmesinin gerektiğinin altını çizen Kolsan; “Acil durumlarda 187 Acil İhbar Hattımızın aranması, bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalınmaması adına önem arz etmektedir. Bu vesile ile bir kez daha geçmiş olsun temennilerimizi kamuoyuna saygıyla arz ederiz” diye belirtti.

 

SAMGAZ Doğal Gaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert