Samsun'da Konut Satışları yüzde 20 arttı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'da Konut Satışları yüzde 20 arttı
28.12.2016 23:50:36

 

Samsun'da Konut Satışları yüzde 20 arttı

Samsun İnternet Medya Grubu (İMG) Tapu ve Kadastro Samsun Bölge Müdür Vekili Hasan Uzun'u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Samsun'da geçen yıla oranla konut satışlarında % 20 lik bir artış sağlandığını kaydeden Uzun, 'Tapu ve Kadastro Samsun Bölge Müdürlüğü olarak dört hizmet veriyoruz. Personel konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Genel Müdürlüğümüz bu konuda gerekli önlemleri alıyor.' dedi.

İMG'DEN HASAN UZUN'A ZİYARET

Tapu ve Kadastro Samsun Bölge Müdürü Hasan Uzun, İMG üyelerine önemli açıklamalarda bulundu.

2016 yılı itibariyle Samsun’da kadastro çalışmalarının yüzde 99'luk  kısmını tamamladıklarını ifade eden Uzun; “Samsun ve ilçelerinde toplam bin 308 birimden bin 307 birimin kadastrosu yapılarak, ilimizdeki kadastro çalışmaları yüzde 99.93 oranında tamamlanmıştır. Samsun Kadastro Müdürlüğü yetki alanında 1 birim Çarşamba ilçesinin Köroğlu mahalle halkın kadastro istememesinden dolayı sorunlu birim olarak kalmıştır” dedi.

KONUT SATIŞLARINDA ARTIŞ

Geçen yıla oranla konut satışlarında 2016 yılında % 20'lik bir artış sağlandığını ifade eden Uzun; ‘Şu anda en büyük sıkıntıyı personel açığında yaşıyoruz. Samsun, Sinop, Ordu ve Amasya illerinde toplamda 819 personelimiz olmasına rağmen bu sayı hizmet yönünden yeterli gelmiyor. Bu konuyu genel müdürlüğümüze ilettik. 2017 yılında kurumumuz personel açığını kapatarak halkımıza daha etkin ve memnuniyeti esas alan hizmetle çalışmalarına devam edecektir. Samsun'un her ilçesinde konut satışlarının olması şehrin ivmesinin yükseldiğini bizlere gösteriyor.' diye konuştu.

Tapu ve Kadastro Samsun Bölge Müdürü Hasan Uzun İMG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert