Samsun'da okul servis ücretlerine yeni eğitim döneminde zam yapılacak mı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'da okul servis ücretlerine yeni eğitim döneminde zam yapılacak mı!
11.08.2017 14:20:18

 

Samsun'da okul servis ücretlerine yeni eğitim döneminde zam yapılacak mı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ağustos 2017 Olağan UKOME Toplantısı’nda 2017-2018 eğitim öğretim döneminde okul servis ücretlerine zam yapılmamasına ilişkin madde, oy birliği ile kabul edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Ağustos 2017 Olağan toplantısı yapıldı. SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, trafik ekipleri ile servis esnafı katıldı.  

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı binasında toplantıda, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde uygulanacak okul servis aracı fiyat tarifelerine zam yapılmaması kararı alındı. Öğrenci taşıma fiyatlarının 2016-2017 dönemindeki gibi uygulanmasına, oy birliği ile karar verildi.

Trafik yatay, düşey işaretleme, güzergah değişiklikleri, yeni taksi duraklarının oluşturulması ve ilçelerin servis aracı ihtiyaç analizlerinin yapılması gibi konularında görüşüldüğü toplantıda ayrıca il merkezi ve ilçelerde düzenlenecek sosyal etkinlik ve sportif müsabakalar için toplu taşım planlama ve trafik akışı belirleme konusunda süreli bir alt komisyon kurulması da kararlaştırıldı. 

UKOME toplantısıyla ilgili değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, zam yapmama talebini kabul eden Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay’a teşekkür ederek "Toplantıda 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için zam yapmama kararı alınmasını vatandaşlarımız adına memnuniyetle karşılıyorum. Karardan ötürü Samsun halkı adına  Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay’a ve esnafımıza teşekkür ediyorum" dedi.

​Samsun Büyükşehir Belediyesi okul servis aracı Öğrenci taşıma fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert