Samsun’da Pandemi Sürecinde Meslek Liselerinin Üretim Başarısı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Pandemi Sürecinde Meslek Liselerinin Üretim Başarısı!
29.06.2020 15:06:30

 

Samsun’da Pandemi Sürecinde Meslek Liselerinin Üretim Başarısı!

Dünyayı sarsan koronavirüs, her alanda olduğu gibi insanların eğitime bakış açısını da değiştirdi.

Ülkemizin koronavirüs salgını ile mücadelesinde dezenfektan ve maske ihtiyacının ortaya çıktığı ilk günden bu yana en hızlı hareket eden okul türü meslek liseleri oldu.

Üretim ve istihdama önemli yararları bulunan meslek liseleri, pandemi sürecinde yaptıkları üretim sayesinde mevcut ihtiyacın karşılanmasında önemli rol oynadı.

 

Pandemi sürecinde, ülkemizin her yanında olduğu gibi Samsun’da da üretime dayalı eğitimin önemi bir kez daha kanıtlanarak meslek liselerinin üretim kapasiteleri harekete geçirildi.

Mesleki eğitim camiasının tüm üretim kapasitesiyle sahaya girdiği Samsun’da, meslek liselerinin yanı sıra halk eğitim merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, bilim sanat merkezleri ve olgunlaşma enstitüleri üretime en çok destek olan okullar arasında yer alarak güzel bir dayanışma örneği sergiledi.

 

Virüsün yayılımını önlemede gerekli olan ürünlerin üretiminde önemli  pay sahibi olan Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda bugüne kadar, 1 milyon 159 bin 712 maske, 7 bin 240 siperlik, 29 bin 454 önlük, 500 bin litre yüzey dezenfektanı, 11 bin litre el dezenfektanı, 100 adet dezenfektan standı, 2 bin litre kolonya, 2 bin 258 yıkanabilir maske, 5 adet laringoskop cihazı, 1 adet maskematik otomatı, 150 bone, 100 maske tokası yapıldı.

10 galoş makinesinin ise yapımının tamamlanmak üzere olduğu kaydedildi.

Yapılan çalışmalar nedeniyle Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, koronavirüs salgını sürecindeki destek ve çabaları için Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

koronavirüs Pandemi Meslek Lisesi maske meslek liseleri Samsun Mesleki eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER