Samsun’da Parkomat Uygulamasının Hukuksuzluğu tescillendi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Parkomat Uygulamasının Hukuksuzluğu tescillendi!
28.12.2016 09:57:18

 

Samsun’da Parkomat Uygulamasının Hukuksuzluğu tescillendi!

Samsun Tüketiciler Birliği Başkanı Avukat Arslan Bolat tarafından ödenmiş parkomat cezalarının faiziyle birlikte iadesi için açılan dava Samsun 2. İdare Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Samsun Haber - Parkomat uygulamasının hukuksuzluğu daha önce birçok mahkeme kararı ile kabul edilmiş ve Türkiye genelinde de bazı belediyeler bu uygulamadan vazgeçmişti. Samsun’da parkomat cezalarını ödemediği gerekçesi ile kendisine kesilen para cezalarının iadesi istemi ile Av. Arslan Bolat tarafından idareye başvuruldu. Bu başvurunun reddedilmesi üzerine Samsun 2. İdare Mahkemesi nezdinde dava açılarak ödenmiş olan para cezalarının faizi ile birlikte iadesi istendi.

Samsun 2. İdare Mahkemesi vermiş olduğu kararda para cezalarının faiziyle birlikte iadesine karar verdi.

Yapılan yargılama sonucunda Samsun 2. İdare Mahkemesi parkomat uygulaması neticesinde kendisine para cezası kesilmiş ve bu ceza kendisinden tahsil edilmiş olsa bile belediyelerin bunları faiziyle birlikte ödemesi gerektiğine hükmetti.

Hukuk devleti için sevindirici bir karar

Samsun Tüketiciler Birliği Başkanı Avukat Arslan Bolat bu konu üzerine şunları söyledi:  “Hukuk devleti asla hukuksuzluğun olmadığı bir devlet olarak tanımlanamaz, elbet temenni budur ancak bunun gerçekliğini beklemek ütopik bir beklenti olur. Hukuk devleti hukuksuzluklar olsa da bu hukuksuzlukların bağımsız yargı tarafından düzeltileceği inancının vatandaşlarda olması ile gerçekleşebilir. Bu yüzden biz bu kararı sadece temsil ettiğimiz kesim ciheti ile tüketiciler için değil tüm Samsun’da yaşayan vatandaşlarımız için sevindirici bir karar olarak görüyoruz.”

Samsun 2. İdare Mahkemesi vermiş olduğu karar kesin

İlgili mahkeme kararı miktar göz önüne alındığında itiraza yâda temyize kabil bir karar olmayıp kesin bir karar yani bu kararın istinaf yargılaması yâda temyiz incelemesi neticesinde bozulması söz konusu değil. Av. Arslan Bolat sözlerini şöyle bitirdi. “ Samsun’da yaşayan tüm tüketiciler, tüm vatandaşlar çekinmesin özellikle bu cezalar yüzünden aracında haciz olan bu sebepten ötürü aracını satamayan onlarca vatandaşımız var. Bu kişiler Türk yargısına güvensin.”

Parkomat Samsun 2. İdare Mahkemesi Samsun Tüketiciler Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
eren     2016-12-29 Parkomat feto ilişkisi var mı fetocu hakimler varken sanırım parkomat davayı kazanmıştı
GALERİLER
Advert