Advert
Samsun'da Sağlık Endüstri Zirvesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'da Sağlık Endüstri Zirvesi
28.09.2017 16:05:24

 

Samsun'da Sağlık Endüstri Zirvesi

​Samsun Sağlık Endüstri Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan zirvede ülkemiz açısından büyük önem arzeden konular ele alınacak. Tıbbi Cihaz üretiminde de Dünya’da 3’ncü büyük merkez olan Samsun’dan sektöre yönelik önemli açıklamalar yapılacak.

Orta Karadeniz (TR83) Bölgesi’nin Rekabetçiliğinin Arttırılması Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan ve Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın program otoritesi olduğu Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından uygulanan proje bölgemiz açısından çok önemli sonuçlar ortaya çıkaracak.

Samsun Sağlık Endüstri Zirvesi’ne tıbbi cihaz ve medikal ürünlerin üretimi alanında faaliyet gösteren  uluslararası, ulusal ve bölgesel firmalar, STK’lar, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler ve üniversitelerin ilgili akademik birimlerinden olmak üzere yaklaşık 200 kadar katılımcı ve ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Program kapsamında bölgemizde faaliyet gösteren tıbbi cihaz ve medikal firmalarının ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı standlar da gün boyu ziyaret edilebilecek.

HEDEF PAZAR ELE ALINACAK

Ayrıca gerçekleştirilecek olan konferansta katılımcılara “Tıbbi Cihazlar Endüstrisi için Stratejik Hedefler” , “Sağlıkta Dijital Dönüşüm” ve “Ulusal ve Uluslararası Pazarlarda İşbirliklerinin ve Iliskilerin Geliştirilmesi” konularında bilgiler verilecek. OKA yetkilileri konuyla ilgili daha fazla detaylı bilginin ise http://samsunhealthsummit.com/ adlı web adresinden edinilebileceğini söyledi.

Samsun Sağlık Endüstri Zirvesi tıbbi cihaz ve medikal ürünleri Ahmet Demircan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert