Samsun’da Süs Havuzları Tehlike Saçıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Süs Havuzları Tehlike Saçıyor
18.09.2017 12:01:35

 

Samsun’da Süs Havuzları Tehlike Saçıyor

Samsun İlkadım Mahallesi Uğur Mumcu parkı içerisinde bulunan süs havuzunda toplanan çocuklar girilmez tabelasına aldırış etmeden doyasıya eğleniyorlar.

Hava sıcaklığının hala mevsim normalleri üzerinde seyretmesiyle bunalan çocuklar belediyenin asmış olduğu uyarı tabelasını hiçe sayarak havuz içinde serinlediler.

Son yıllarda oldukça sık rastlanan acı sonla biten havuz vakalarına ve tabelada yazan “Süs havuzlarına girmek tehlikeli ve yasaktır” ikazlarına aldırış etmeyen çocuklar orada bulunanların da ikazlarını hiçe sayarak eğlenmelerine devam ettiler.

SÜS HAVUZLARI TEHLİKE SAÇIYOR

Süs havuzlarını süslemek amacıyla verilen elektrik akımlarına çocukların kapılmaması sevindirirken, havuz içerisinde yapılan boyar ilaçlamaların ve beklemiş suyun mikrobuna aldırış edilmemesi olası hastalıkların da kapısını açmakta. Süs  havuzları yüzme amacıyla yapılmadığı için insan sağlığına uygun değil. Yüzme havuzları dezenfekte edilirken, süs havuzlarında dezenfektasyon yapılmadığı için bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarıyor.  Süs havuzları enfeksiyon, bulaşıcı hastalıklar, göz, dış kulak, solunum yolu ve genital enfeksiyonlara yol açabildiği uzmanlar tarafından birçok kez uyarıldı.

AİLELER ÇOCUKLARINI UYARMALI

Ailelerin çocuklarını süs havuzlarından uzak durmaları için uyarmaları mutlak gerekli diyen çevre halkı,  “Süs havuzları hastalıklara açık ve yüzmek çok tehlikeli, elektrik kaçağına yakalanmaları an meselesi. Biz ikazlarımızı yapsak bile çocuklar buna çok aldırış etmiyor. Bu konulara en fazla velilerin ikazı işe yarıyor” şeklinde konuştu.

 

Haber: Gül Su GÜNDÜZ

Gül Su GÜNDÜZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert