Advert
Samsun'da Tarım Lisesi arazisine yapılacak olan Kent Park Projesi de İptal Edildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'da Tarım Lisesi arazisine yapılacak olan  Kent Park Projesi de İptal Edildi
21.09.2017 14:13:01

 

Samsun'da Tarım Lisesi arazisine yapılacak olan Kent Park Projesi de İptal Edildi

Samsun’da Tarım Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi'nin yıkılmasının ardından, lisenin bulunduğu alana yapılması planlanan Kent Park projesi de İdare Mahkemesi kararıyla iptal edildi.

Tarım Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi okul aile birliğinden yapılan açıklamada Hukuk galip geldi denilerek, “Yargı okulun yapılmasında ki tüm engelleri kaldırdı. Bu mücadeleye halk olarak kazandık hayırlı uğurlu olsun ülkemize” şeklinde dğerlendirildi.

Açıklama şöyle devam etti;

Bize bu mücadelede destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, tüm halkımıza, ulusal ve yerel basın mensuplarına, Bu mücadelede bize hukuki destek veren tüm avukatlarımıza, okul aile birliği mensuplarına, Okul yönetimine , Vested derneği Samsun yetkililerine, Okul yönetimine ve tüm dostlarımıza  ve sizlere canı gönülden teşekkür ederiz.

Yerel basında bile söz konusu hukukun okul yapılacak yargı kararı olduğu halde “Yapılması planlanan 3 projenin iptal edilmesiyle birlikte, alan üzerine şimdi ne yapılacağı merak konusu. Eski Tarım Lisesinin yerine ne yapılacak” şeklinde manşet atıp yine belirsiz düşüncelerle kendilerine göre manşet atabilmektedirler.

Sevgili dostlarımız, Merak edilecek ne var? Okul yapılacağını bile kabullenemiyorlar!

Bu iş bu kadar sabit. Oraya buraya bükmenin hiçbir anlamı yok. Okul yapılmasın mı

1969 yılından beri binlerce öğrenci yetiştiren ve Devletimizin en güzel makamlarında hizmet veren öğrenciler yetiştiren okul yapılacaktır. Artık herkes bunu kabullensin.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı yetkilileri bile hukuksuzluğun olduğunu suç duyurusu ile sabitleyip bu alana Yıkılan Tarım Meslek Lisesinin öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte hazırlayıp ödül kazandığı Avrupa normlarında bir okul projesi inşa edilecektir.

Sevgili dostlar bu okul sıradan bir okul değildir. Bu okuldan mezun olanların bir çoğu okul bitimini müteakip; kimisi kalp doktoru,Kimisi Veteriner Hekim,Ziraat mühendisi, Bazısı öğretim elemanı, Hakim,-Savcı v.s olmuşlar,yine ben gibi 20 ye yakını Türk Silahlı Kuvvetlerine geçmiş Gıda Kontrol Laboratuvarlarında, Köpek eğitim birliklerinde görev yapanlarımızda mevcuttur.

Yine bu okulun şimdiye kadar Avrupa Birliği çerçevesinde yürüttüğü projeleri incelettiğiniz vakit ülke tarım ve hayvancılığında önemli katkılar sağlıyacak Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri projeler hayata geçirilmelidir.

Şöyle ki :

1.Büyükbaş hayvancılığın AB standartlarında geliştirilmesi (Almanya-Hollanda-Avusturya-Belçika)

2.Modern Sun’i tohumlama uygulamaları alanı (İsveç-Belçika-Almaya Ortak proje)

3.AB ülkelerinde gıda ve hayvan sağlığı (Öğrencilerin staj çalışması Macaristanla)

4.Modern embriyo transferi 2017-2018 yılında gidilecek (Portekiz, İtalya, Belçika)

5.Küresel iklim değişikliği (Portekiz, İtalya, Belçika)

6.Gökhöyük Tarım Meslek Lisesi ile ortak AB projesi, Staj 2017-2018 Almanya’ya gidilecek

7.Daha iyi bir okul projesi olarak ulusal derecede 1’lik ve AB ödülü alındı

(NOT: Yapılacak son projeyide tamamladıktan sonra Agritidasyona aday olunacaktır.Şu anda Türkiye’de 3-4 tane Agritide olmuş okul var.)

 

YİNE BU OKULUN ÜLKE MİNFAATİNE FAYDALARI:

1.Bilinçli bir Veteriner ve Tarım teknikeri yetiştirilmektedir

2.Tarım ve hayvancılık üzerine geniş eğitimli personel yetiştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadırlar.

3.Bu okuldan mezun olan öğrencilerden şimdiye kadar Tıp Kardiyoloji doktoru, Öğretim elemanı, Ziraat Mühendisleri, Hakim, Avukat muhtelif mesleklerde eğitimlerini tamamlayarak ülkemizde önemli mevkilerde halen görev yapmaktadırlar.

4.Gıda kontrol laboratuarlarında ve köpek-at eğitim branşlarında eleman yetiştirerek ülke çapında aranılan personel olmuşlardır.

5.Bu okuldan mezun olan öğrencilerin bir kısmı Silahlı kuvvetlerine geçerek başarılı birer personel olmuşlardır.

İşte bu okul böyle başarılı okuldur.Böyle bir okulun öğrencileriyle türlü imar mevzuatlarıyla kovulur gibi son derece yetersiz ortaokuldan bozma binalarına sürgün gibi son derece yetersiz binalara gönderilmesi akıl ve mantığa sığmamaktadır.

Ayrıca böyle bir okul daha iyi bir okul projesi olarak ulusal derecede 1’lik ve AB ödülü aldı. Bu projeyi müsaade edin yeni yapılacak okullarına uygulansın. Çünkü son projeyi de tamamladıktan sonra Agritidasyona aday olunacaktır. Şu anda Türkiye’de 3-4 tane Agritide olmuş okulun var olduğunu Milli Eğitim Bakanlığına sorduğunuzda öğrenebilirsiniz.

Bu okul 30 km şehir dışına sürgün gibi gönderildi. Uzak olduğu için okulu tercih eden öğrenci sayısı düştüğü, Lise puanları da bu nedenle düşmüştür.

Elbette ki arazide önemlidir. Park da ,Cami de önemlidir. Ama yetişmiş eleman ülkemiz için daha önemlidir. Günümüzde ülkeler arası savaşlar gıda ve hayvancılık ekonomisi üzerine olmaktadır. Milletini koruyan ayakta kalacaktır. Bu ülkede hukuk var ise Tüm halkı ve ferdi ya da kuruluşları ben uymuyorum lüksüne sahip midir?

Önce Cami sonra! kent parkı düzenlemesi bunda tamamen art niyet kokuyor. Orada 2 tane cami var iken günlük namazlarda toplam 2 sıra saf cemaat olurken caminin protokolü mü olur? Yapılı camiye bile bakılmıyor. En son Samsun’da dökülen Site Caminin bakımı ve onarımı için yine biz BİMER vasıtasıyla durumu Başbakanlığa biz bildirdik!!! Peki olumsuzluklar neden yapılmıştır? İnsan bindiği dalı keser mi? Avrupa ülkelerinde okul yapma telaşı içinde iken bizde de yıkıp ya cami ya da Kent park peşindeler. Ve ben bunu anlamaya çalışıyorum? Ama maalesef anlıyamıyorum. Siz bu olanları anlayabiliyor musunuz?

Kimse ne camiye ne de yeşil alana karşıydı? Burada karşı olduğumuz hukuksuzluk ve temaruzdur. Bu hukuksuzluğa meydan vermemeliydik.  Bu hukuksuzluğa dur denmeliydi!   Herkes Hukuğa uymalıydı .Eğer herkese ayrı ayrı hukuk teşkil edilecekse bu ülkemizin ve hepimizin sonu olur.du! 

Biz her an Devletimizin yanındayız. Devlet işlerinde küslük kırgınlık olmaz. Kimseye kırgın değiliz. Hukuka saygılıydık hukuk galip gelmeliydi ve nihayet yargı, hukuk tecelli etmiştir. Okulumuz temel atma törenlerinde inşallah sizleri de bekleriz. Bize bu mücadelede yardımda bulunan sizlere ayrıca teşekkür eder  selamları sunuyorum

Tarım Anadolu Meslek Lisesi Tarım Meslek Lisesi Kent Park Projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Kemal Bektaş     2017-09-22 Evet bu açıklama bana ait. İsmimi yazarsanız sevinirim. Ve Bana ait her türlü yayınladıklarımı kullanabilirsiniz. Teşekkürler
GALERİLER
Advert
Advert