Samsun’da Taşlı Kartopu Seferlerin Aksamasına Neden Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Taşlı Kartopu Seferlerin Aksamasına Neden Oldu
16.12.2016 09:44:46

 

Samsun’da Taşlı Kartopu Seferlerin Aksamasına Neden Oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tarafından işletilmekte olan Gar-Tekkeköy raylı sistem hattında Türkiş İstasyonu ile Mimar Sinan istasyonları arasında meydana gelen olay 2 adet hafif raylı sistem aracının hizmet verememesine neden oldu.

Samsun Haber - Perşembe günü meydana gelen olayda, kartopunun içine taş koyarak 5512 ve 5509 nolu tramvayların bölgeden geçişi esnasında tramvaylara atan çocuklar 2 tramvayın da ön cam ve yan camlarının büyük ölçüde zarar görmesine neden oldu. Atılan taşlı kartopular camların çatlamasına neden olurken, bu durumun vatmanın görüş alanının kapanmasına sebebiyet verdiği için hizmet veren 2 adet hafif raylı sistem aracı yolcularını uygun istasyonda tahliye edip servis dışı onarım çalışmlarının yapılabilmesi için raylı sistem depo bölgesine hareket ettiler.

TELCİ, EMNİYET SORUŞTURMA BAŞLATTI

Konu ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. Operasyon Müdürü Sevilay Germi Tel,ci “15 Ararlık 2016 Perşembe günü cama taş atılması olayı yolcu yoğunluğunun en falza olduğu zaman diliminde gerçekleşmiştir. Üniversite istasyonundan hareket eden 5512 no.lu tramvay sürücüsünün yapmış olduğu telsiz anonsu ile kameralardan 9-10 yaşlarındaki çocukların tramvaylara taşlı kartopu attıkları tespit edilmiştir. Olayla ilgili Operasyon Merkezi tarafından bölgeye güvenlik ve emniyet birimleri yönlendirildi. Bu esnada Üniversite yönüne giden 5509 no.lu tramvayında ön camına atılan taşlı kartopu camın çatlamasına sebep oldu. Yine bölgeden geçen 5521, 5505 ve 5507 no.lu tramvaylarada kartopu atan çocuklar bu tramvaylarada küçük çaplı zararlar vermiştir. Meydana gelen olayda tramvay içerisinde seyahat eden yolcular endişe duyarken olaya tepki gösterdiler. Olaya sebebiyet veren çocuklar Emniyet Mensuplarını tarafından tespit edilmiş ve haklarında Türk Ceza Kanunun 152. Maddesi 3. Fıkrasına göre “haberleşme, enerji ya da demiryolu veya havayolu ulaşımı alanında kamu hizmetinin geçici de olsa aksamasına sebebiyet vemrek” suçundan soruşturma başlatıldı. Ayrıca tramvaylarda meydana gelen maddi zarar ve işletme kaybının tespit edilerek taraflardan tahsil edilmesi için SAMULAŞ olarak hukuksal süreci başlatmış bulunuyoruz. Daha büyük zarar ve aksamalar yaşanmaması için ebebeynlerin bu konuda daha hassas davranarak cocuklarını bilinçlendirmelerini rica ediyoruz” dedi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi samulaş tramvay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert