Advert
Samsun’da Tercih Danışmanlık Merkezlerinde Üniversite Tercih Günleri Başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Tercih Danışmanlık Merkezlerinde Üniversite Tercih Günleri Başladı
18.07.2017 14:28:57

 

Samsun’da Tercih Danışmanlık Merkezlerinde Üniversite Tercih Günleri Başladı

Samsun da TEOG ve YGS-LYS için Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 184 tercih danışma merkezi faaliyete geçirildi. Tercih süresince hizmet verecek olan danışma merkezleri, alanında uzman öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin geleceklerine yön verirken daha başarılı seçimler yapmalarına yardımcı olacak.

Sosyal Bilimler Lisesinde kurulan Tercih Merkezini ve Üniversitelerin Tanıtım stantlarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN yaptığı açıklamada “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ve Yüksek Öğretime Geçiş Sınavları sonuçları açıklandı. Şimdi ise tercih süreci başladı. Öğrencilerimiz tercihlerini yaparken alanında uzman rehber öğretmenlerimizden bu merkezlerimiz sayesinde bilgi alabilecek. Doğru tercih için oluşturulan Tercih Danışma merkezlerimiz 14 – 24 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ortaöğretim tercihleri için 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında ise YGS- LYS tercihleri için hizmet verecek.” dedi.

Tercihler için danışmanlık merkezine gelen öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, öğrencilerin puanlarını öğrenerek yapacakları tercihler hakkında bilgi aldı. Veliler ise kurulan tercih danışma merkezlerinin çok faydalı olduğunu, merkezlere öğrencileri ile birlikte gelerek doğru tercih konusunda aldığı desteklerden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Samsun'da TEOG ve YGS-LYS için 17 İlçe de faaliyet gösterecek olan toplam 184 Tercih Danışma Merkezi'nde 556 öğretmen görev alarak öğrencilere doğru tercih konusunda danışmanlık yapacak.

Bulvar Avm, Yeşilyurt Avm, Piazza Avm ve İstiklal (Çiftlik) Caddesi'nde de tercih danışma merkezleri kuruldu. Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinasyonunda Samsun Sosyal Bilimler Lisesi bahçesinde özel ve devlet üniversitelerinin katılacağı tercih günleri 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında hizmet verecek.

teog Samsun ygs lys Tercih Danışma Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert