Samsun’da Ufka Yolculuk 7’nin Ödülleri Sahiplerini Buldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Ufka Yolculuk 7’nin Ödülleri Sahiplerini Buldu
23.04.2019 10:36:05

 

Samsun’da Ufka Yolculuk 7’nin Ödülleri Sahiplerini Buldu

Server Gençlik ve Spor Kulübü’nün uluslararası çapta her yıl düzenlediği ve bu sene de 7’incisi yapılan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür yarışmasının, Samsun İl Ödül Töreni Samsun İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Güzel Ahlak konulu yarışmada uzman kişilerce belirlenen kitapları okuyan lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri yapılan sınav sonucunda ödül almaya hak kazandı. 98 ülkeden ve Türkiye’nin tüm illerinde 530 bin, Samsun’da da 7801 kişi katıldı. Değerlendirmelerin arasında, A, B ve C kategorilerinde 30 öğrenci ödül almaya hak kazandı.

Yarışmanın Samsun ayağını organize eden Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet Muştu yarışmanın kaybedeni olmadığını ifade ederek güzel huyların öğrenip hayatımıza uygulayabilmek, kötü huyları da öğrenip onlardan sakınabilmek için bu seneki yarışmanın yarışmayı bir vesile kıldık. Böylece birey olarak hepimizin, bilge, kâmil olgun ve toplum için faydalı birer insan olmasını amaçladık.  İnşallah amaçladığımız şekilde faydalı olabilmişizdir.  Ufka Yolculuk bir yarışmadan öte değerlerimizi öğrendiğimiz, bu değerlerimizde hayatımıza tatbik ederek yolculuğumuzun yönünü cennete çevirdiğimiz bir yolculuktur. Kaybedeni olmayan bu yolculukta ödül kazananlar kadar yarışmaya girenler, kaydolup giremeyenler, destek olanlar ve yarışmamızda görev üstlenen herkes kazançlı çıkmıştır.’’ İfadelerini kullandı.

Yarışma Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Ahmet Muştu Server Gençlik ve Spor Kulübü Ufka Yolculuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mahmut     0000-00-00 Hay Maşallah
GALERİLER