Samsun’da uyuşturucu zehirinden hayatını kaybeden gencin annesi konuştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da uyuşturucu zehirinden hayatını kaybeden gencin annesi konuştu
24.07.2019 13:34:57

 

Samsun’da uyuşturucu zehirinden hayatını kaybeden gencin annesi konuştu

Samsun’da uyuşturucu zehirinden hayatını kaybeden Hacı Ali Bahar’ın annesi AKŞAM’a konuştu: “Oğlumun celladı olan zehir taciri utanmadan cenazeye geldi. Yakasına yapıştık. ‘Ne yapayım o istiyordu’ dedi.”

Samsun İlkadım’da pazarcılık yapan ve eline geçen her kuruşu zehir tacirlerine veren Hacı Ali Bahar (24), arkadaşlarıyla birlikte metruk binada aldığı uyuşturucuyla ölüme gitti. Cenazede ‘Uyuşturucuya hayır’ pankartı açan aile, yetkililere önlemleri artırması çağrısında bulundu. AKŞAM’a konuşan acılı anne Yasemin Bahar “Ben evladımı kaybettim, başka yavrular ölmesin” diyerek yaşadıklarını şöyle anlattı: 

‘Oğlun istiyordu’ dedi 

Oğluma uyuşturucuyu satan zehir taciri bir de utanmadan cenazeye geldi. Yakasına yapıştık ‘üzgünüm böyle olmasını istemezdim ama kendisi zorla istiyordu’ cevabını verdi. Oğlumun ölümüne sebep olan cellat, pişkin pişkin böyle konuşuyordu. Ben anneyim benim yüreğim yandı canım gitti kanım gitti parçam gitti. Çok mücadele ettim, çok durdurmak istedim. Çocuklarımızın beyinlerini yıkıyorlar. Bu çocuklara önce bedavadan veriyorlar ‘sen adamsın, sen özgürsün’ diye beyinlerini yıkıyorlar. Devlet diğer çocukların yok olmasına izin vermesin. Biz çocuklarımızı kaybettik başkaları kaybetmesin. İlkadım’da uyuşturucu kullanımında çok büyük artış var. İlkadım’a rehabilitasyon merkezi açılsın.”

OĞLUMU VE YEĞENiMi BiZZAT iHBAR ETTiM

Hacı Ali Bahar’ın dayısı Bedir Bahar ise yeğenini kurtarmadığı için yaşadığı üzüntüyü anlattı: “İlkadım’da bütün sokaklarda bu sıkıntı var. Yeğenimi ve oğlumu arkadaş çevresi zehre bulaştırdı. Bir baba evladının hapis yatmasını ister mi? Ben kendi oğlumu, yeğenimi uyuşturucu kullanıyorlar diye ihbar ettim. ‘Bu illetten uzak olsunlar cezaevinde yaşasınlar’ diye... Ama yeğenimi kurtaramadık. Gençlerimizi, geleceğimizi yitiriyoruz.”

Samsun İlkadım zehir tacirleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert