​Samsun’da vatandaşın trafik isyanı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Samsun’da vatandaşın trafik isyanı!
06.08.2018 08:38:24

 

​Samsun’da vatandaşın trafik isyanı!

Samsun'da KPSS Öğretmenlik Alan Bilgi sınavıyla bisiklet yarışlarının aynı gün ve saate denk gelmesi sebebiyle Atakum Atatürk Bulvarı 19 Mayıs İlçesine kadar kilitlendi.

Samsun'da Pazar günü saat 10:00'da başlayan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavının yapıldığı güne bisiklet yarışlarının denk getirilmesi trafiğin kilitlenmesine sebep oldu.

Samsun Valiliğinin sınav ve bisiklet yarışlarından dolayı almış olduğu önlemler işe yaramadı.

Valilikten yapılan açıklamada,

"Samsun'da düzenlenecek Uluslararası FalkonFest Festivali bisiklet ve koşu yarışları nedeniyle bisiklet parkuru olarak Çobanlı İskelesi ile 19 Mayıs İlçesi arasında kalan Samsun-Sinop yolunun deniz bandı (Samsun’dan Sinop İstikametine gidiş) 05.08.2018 Pazar günü saat 09.30'dan, yarışlar sonlanıncaya kadar araç trafiğine kapatılacaktır. Kara bandından ise gidiş-geliş yolu olarak araç trafiğinin akışı sağlanacaktır. Yarışların kara bandının iki şerit Sinop istikameti, bir şerit ise Samsun merkez istikameti olarak düzenleneceği için üniversiteye gidecek olan araçların kara bandından üniversite köprüsüne giriş imkânı bulunmadığından 1 km ileride bulunan Turgut Özal Öğrenci Yurdu Kavşağından U dönüşü yaparak geri dönmek zorunda kalacaktır. Sinop yönünden gelen akımın zaten tek şeride düşürülmüş olması nedeniyle yoğunluk yapacağı, Samsun merkezden gelip bu kavşaktan U dönüşü yapmak isteyen araçlarla çakışma durumu olacağı için trafiğin çok yavaşlayacağı değerlendirilmektedir. Bu nedenle, üniversite kampüsü içerisinde ve Şehir Merkezinde KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına girecek olan adaylarımızın trafikte zaman kaybederek sınava geç kalmasına sebep olabileceği öngörülmekte olup adayların bu durumu dikkate alarak yola çıkmaları gerekmektedir" denilmişti.

SAMSUN’DA VATANDAŞIN TRAFİK İSYANİ!

Samsun’da Pazar günü sosyal medya 19 Mayıs ilçesi boyunca yolda kalan ve yeterli önlem almayan yetkilere isyan eden araç sahiplerinin paylaştığı resimlerle dolup taştı.

Yoğun trafik, KPPS bittikten sonra da devam etti.

 

Samsun KPSS Yoğun trafik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2018-08-06 Toplam 5 bisikletçi gördüm. Koca yolu neredeyse 20 km boyunca kapatmışlar. Polisler kavşaklarda sadece seyretti. 2 saatte 100 m yol gidemedik. Rezaletin daniskası yaşandı dün. Bence vali derhal istifa etsin ve tütün yetiştirsin. Bu iş onun işi değil.
GALERİLER