Samsun'da Yaşanan Sel Felaketi Başbakanlık Önünde Protesto Edildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'da Yaşanan Sel Felaketi Başbakanlık Önünde Protesto Edildi
09.07.2012 09:04:49

 

Samsun'da Yaşanan Sel Felaketi Başbakanlık Önünde Protesto Edildi

Başkent'te kendilerine Barınma Hakkı Meclisi adını veren bir grup, Başbakanlık girişinde 'Afet Yasası'nı ve Samsun'da meydana gelen sel felaketinde TOKİ konutlarında 9 kişinin ölmesini protesto etti.

Başbakanlık Güvenpark girişinde toplanan grup üyeleri, 'Yine afet yine TOKİ yine AKP', 'Afet değil rant yasası' dövizleri açtı. Grup adına açıklamayı okuyan Esra Doyuran, Samsun'da yaşanan sel felaketinde 4'ü çocuk 9 kişinin öldüğünü hatırlattı. TOKİ konutlarının sele yenik düştüğünü belirten Doyuran, Canik'te kentsel dönüşümün iktidar tarafından örnek kentsel dönüşüm modeli olarak sunulduğunu söyledi. Türkiye genelinde dere yataklarına konut yapılmamasını tüm bilim insanlarının söylediğini kaydeden Doyuran, önümüzdeki yıllarda yeni felaketler yaşanmaması için Bakan Bayraktar'ın görevden alınması gerektiğini kaydetti. Grup, Afet Yasası'nın da iptal edilmesini talep etti.
 
Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen eylemin ardından grup, taleplerini içeren bir dilekçeyi Başbakanlık'a verdi. Eylemci grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak : Haberimport
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert