Samsun’dan halep’e uzanan kardeş eli!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’dan halep’e uzanan kardeş eli!
29.12.2016 13:10:07

 

Samsun’dan halep’e uzanan kardeş eli!

Hayrat Vakfı ve Kalem ve Medeniyet Derneği’nin müşterek organize ettikleri yardım tırı Hayrat İnsani Yardım Derneği aracılığı ile dualarla bölgeye hareket etti.

Samsun Haber - Programda bir konuşma yapan Hayrat Vakfı Samsun temsilcisi Ali Hüsrev Yağız: Peygamberimizin (a.s.m) : "Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar." Hadis-i Şerifini hatırlatarak Halep’teki Müslüman kardeşlerimiz vücudumuzun bir parçası gibidir. Şu anda onların içinde bulunduğu acı, aslında hepimize aittir. Kardeşlerimiz orada sıkıntı içinde iken bizim burada onların acılarını düşünmeden onların acılarına ortak olmadan yaşamamız düşünülemez. Bizler de o din kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermek, bu zorlu kış şartlarında o kardeşlerimizi muhafaza etmek için yoğun çalışıyoruz dedi. Ayrıca o coğrafyadaki masum din kardeşlerimizin dualarının çok ehemmiyetli olduğunu, yardım vesilesi ile onların dualarına mazhar olmaya çalıştıklarını belirtti.

Hayrat İnsani Yardım Derneği bölge temsilcisi Murat Akoğlu da kısaca Suriye’de 27 ofislerinin olduğunu, 112 gönüllü çalışan personellerinin hizmet verdiğini, 35 çadır kentte faaliyetlerinin devam ettiğini bahsetti.  Bölgeye Samsun’dan 13 tır yardım malzemesi gönderdiklerini, Türkiye geneli itibariyle de bölgeye 950 yardım tırı gönderdiklerini kaydetti. İdlip ve Cerablus’ta da iki ekmek fırınında günlük 70.000 ekmek çıkararak kardeşlerimize yardım etmeye çalışıyoruz dedi. Ayrıca yardımların hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

İhtiyaç malzemelerini taşıyan yardım tırı dualarla bölgeye hareket etti.

 

Hayrat Vakfı Ali Hüsrev Yağız Samsun Halep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert