Samsun’dan Umut Vakfı’na tepki!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’dan Umut Vakfı’na tepki!
16.01.2019 08:59:48

 

Samsun’dan Umut Vakfı’na tepki!

Umut Vakfı’nın her yıl gazete kupürlerine dayandırarak yayınladığı ‘Türkiye Silahlı Şiddet Haritası 2018 Raporu’nun gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Haber Gazetesi’nin Samsun Emniyet Müdürlüğü yetkililerine dayandırdığı haberinde Samsun’un Türkiye genelinde suç oranında 16. sırada olduğu ve Umut Vakfı’nın Samsun'un suç oranı ile ilgili yapılan açıklamanın gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Gazete haberinde, “Samsun Emniyetinden flaş açıklama O haberler gerçeği yansıtmıyor” yazarak şöyle devam etti;

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü resmi kayıtlarına göre, Samsun Karadeniz Bölgesi'nde 18 il arasında nüfus oranı birinci olmasına rağmen asayiş olaylarında 16. sırada, Türkiye geneli ise nüfus oranı 16. sırada olmasına rağmen asayiş olaylarında ülke geneli 100 bin kişiye düşen olay sıralamasında 61. sırada yer alıyor.

Ateşli silah olaylarında 22 kişi hayatını kaybetti, 189 kişi yaralandı

Kişiye karşı işlenen suçlar bakımından ise 100 bin kişiye düşen olay sayısında ülke genelinde 52., Karadeniz Bölgesi'nde ise 12. sırada yar alıyor. Tüm ateşli silahla işleyen olay sayısı bakımından Samsun ve ilçelerinin tamamında 2018 yılında 211 olay meydana geldi. Bu olaylarda Samsun merkezde 17, ilçelerde ise 5 olmak üzere toplam 22 kişi hayatını kaybetti, 189 kişi de yaralandı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada ayrıca, bir vakıf tarafından Samsun'un suç oranı ile ilgili yapılan açıklamanın gerçekleri yansıtmadığına dikkat çekildi.

Samsun suç oranı Samsun Emniyet Müdürlüğü Umut Vakfı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER