Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar: Futbol Dünyasında Yerimizi Alacağız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar: Futbol Dünyasında Yerimizi Alacağız!
18.01.2019 08:48:19

 

Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar: Futbol Dünyasında Yerimizi Alacağız!

Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, ilerleyen süreçte Yılport  Samsunspor’un marka değerinin yükselmesi ve futbol dünyasındaki yerini  almasını planlayacaklarını söyledi.

17 yıl aktif olarak saha içerisinde yer almamasının kendisine dezavantaj oluşturmayacağını belirten Yücel Uyar, “Ben tamamen teknik konulardan ve teknik yapılanmadan sorumluyum. Biliyorsunuz idari menajerimiz Mustafa Aztopal arkadaşımızdır. Kendisi alanında son derece bilgili, deneyimli ve tecrübe sahibidir. 17 yıl aktif olarak saha içinde yer almamam dezavantaj olarak görmüyorum. Tamamen futbolun sonuna kadar içinde kaldım ve çalışan antrenörlerle gelişen futbolun içinde oldum. UEFA’da ve Türkiye’de eğitimler aldım, eğitimler verdim. Önemli bir avantaj sahibi olduğumu düşünüyorum” dedi.

Yılport Samsunpor için planladıkları proje ve hedeflerinden bahseden Yücel Uyar, “En yakın hedefimiz oynadığımız ligde şampiyon olmak. Buna odaklandık, inşallah başaracağız. İlerleyen süreçte Yılport Samsunspor yapılanması ve marka değerinin yükselmesini futbol dünyasındaki yerini almasını planlayacağız. Takımın oyuncu ve taktik formasyonu için takımın taktiksel formuna yakın oyuncu katma ve çıkartma, kadro tespiti ve lige uygunluğu, potansiyelin nasıl etkin kullanılabileceği arayışı, takımın hedefine ve kalitesine göre benimsenmiş ve çalışılmış taktiksel formlar, şartlara göre değişebilen ve değiştirilebilen takıma özgü spesifik uygulamalar yapan bir Yılport Samsunspor planlayacağız” diye konuştu.

Altyapı için çok büyük hedeflerinin olduğunu ifade eden Yücel Uyar, “İlk önce fiziki koşulları iyileştirmek için modern ve teknolojik tesisler hayata geçirilecek. Daha sonra bu tesislerimiz de Samsun ve çevremizdeki hatta Türkiye’deki yetenekli çocuk ve genç oyunculara en iyi eğitimi

vermeyi planlıyoruz. Bunun için yetenekli kendini iyi ifade edebilen iletişime açık antrenörler tespit edip onlarla eğitimcilere eğitim planlayacağız. UEFA’ya üye İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda gibi

ülkelerde futbol eğitimlerine katılmış, Ajax, Bayern München, Friburg, Bayer Leverkusen, PSG gibi takımların altyapı organizasyonlarını incelemiş biri olarak bütün deneyimlerimi, bilgilerimi aktaracağım.

Samsun’un futbol şehri olduğunu unutup yanlış yatırımlar yani golf sahaları gibi ya da öncelikli olmayan projeler yapanlar maalesef Samsun futbolunun geri kalmasına sebep olmuşlardır” şeklinde konuştu.

Taner Taşkın ile şampiyonluk yolunda hedefe ulaşacaklarına inandıklarını belirten Yücel Uyar, “Kendi oyununu rakibe kabul ettiren, futbolun doğrularını yapmaya çalışan coşkulu oynayan bir takım olacağız. Bir takım atak yaparken savunma, savunma yaparken atak ciddiyetine sahip değilse önemli takım olamaz. Bir takımın gücü ve zayıflığı topu kazandığı ve kaybettiği anda ne yaptığına bağlıdır. Topa sahip olarak pas yapmak tabiki önemlidir. Ancak rakip sahada 3’üncü bölgede topa sahip olarak pas yapmak takımların kalitesini gösterir. Futbolda savunma ve hücum geçişlerini doğru yapan takımlar rakiplerine kesin üstünlük sağlayan takımlardır. Taner Taşkın hoca takımımızın teknik direktörüdür.

Çalışkan, dürüst özellikle bu ligi iyi tanıyan, tecrübeli bir antrenördür. Bizim Taner hoca ile yaklaşık bir yıl Pro Lisans kursunda beraberliğimiz oldu. Biz kendisine her konuda yardımcı ve destek olmak, yaşanmışlıkları, tecrübelerimizi paylaşmak için buradayız. Şampiyonluk yolunda hep beraber hedefe ulaşacağımızı inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Devre arasında yapılan transferler hakkında da bilgi veren Yücel Uyar,“Devre arasında Yılmaz, Abdulkadir, Aytaç, Onur, Bünyamin ve kaleciNurullah’ı transfer ettik. Takımımıza güç katacak tecrübe ve yeteneğesahip karakterli doğru kişileri transfer ettiğimizi düşünüyorum. YılportSamsunspor’a şampiyonluk yolunda büyük katkı sağlayacaklardır. Daha önce

belirttiğim gibi genç oyuncu yetişmemesinin sebebi futbol kulüplerininaltyapı tesis yetersizliği ve gerekli yatırımların yapılmaması önceliklinedenlerden biridir. Ayrıca genç oyuncu yetiştirecek antrenörlerinseçimi oldukça önemlidir. Örneğin 4.5 milyon nüfusa sahip Hırvatistan,dünya kupasında final oynadı, 11 milyon nüfusa sahip Belçika, dünya sıralamasında 1 numara, 340 bin nüfusa sahip İzlanda’yı 9 maçta sadece 1 kez yenebildik. Ülkemiz 80 milyon nüfusa sahip ancak üretimde gerideyiz. Bizden daha küçük ülkeler doğru organizasyonlar ve çalışmalar yaptıklarıiçin başarılı oluyorlar. Crosby’nun da dediği gibi, iyi şeyler yalnızca planlanırsa olur, kötü şeyler kendiliğinden olur. Onun için felsefemizcesaret, tutku, takımdaşlık ve kalitedir” diye konuştu.

Takıma katkı sağlayanlara teşekkür eden Yücel Uyar, “En başta takımın en kötü gününde elinden tutan ve çok büyük destekler sağlayan Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım’a, başkanımız İsmail Uyanık ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

​Samsunspor Yücel Uyar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER