Samsunspor'dan Samet Hakan Kılıç açıklaması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor'dan Samet Hakan Kılıç açıklaması
23.07.2019 09:45:52

 

Samsunspor'dan Samet Hakan Kılıç açıklaması

​Samsunspor, izinsiz katılmayan Samet Hakan Kılıç hakkında bir açıklama yaparak konusunda yasal hakların sonuna kadar kullanılacağını belirtti.

Samsunspor, Bolu'daki kampa izinsiz katılmayan Samet Hakan Kılıç hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, Profesyonel futbolcumuz Samet Hakan Kılıç’ın, Bolu’da gerçekleştirilen hazırlık kampına izinsiz katılmadığı belirtilerek, şöyle denildi;

“ilk sene sözleşmesindeki hak edişi olan 110 Bin Avronun ancak 10 Bin Avrosunu alabildiğini öne sürerek geçen sezon başlamadan önce kulübümüzde oynamak istemediğini beyan etti. Yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırabilmek adına 2017 – 2018 sezonundan alacağı olan 100 Bin Avro kulübümüz tarafından ödendi. Bunun yanı sıra Fransa’nın Auxerre Kulübü’ne 40 Bin Avro yetiştirme bedeli ödenmesi gerekiyordu. Taahhüt edilen bu tutar zamanında ödenmediği için 180 Bin Avro da ceza yenilmişti. Yapılan girişimlerin neticesinde ceza ortadan kaldırıldı, Auxerre Kulübü’ne de 40 Bin Avro yetiştirme bedeli ödendi.

Oyuncuya ve eski kulübüne verilen yetiştirme bedeliyle birlikte toplam 140 Bin Avro ödeme gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra futbolcunun bir sezon için kiralık olarak başka takımda oynamasına izin verildi. Bütün bu süreç devam ederken kendisiyle üç yıllık yeni bir sözleşme yapıldı. Futbolcumuz, geçmiş döneme dair yaşadığı psikolojik sorunlarını öne sürerek, yeni sezonda da bedelsiz kiralık gitmek istediğini belirtti.

Samsunspor Kulübü, ilke olarak futbolcuları meta görmemektedir. Sporcuların kişisel özgürlüklerine saygı duymaktadır. Bu duruş doğrultusunda da belirlenen makul bedeli ödediği takdirde bonservisiyle birlikte istediği takıma gidebileceği kendisine iletildi. Süreç bu şekilde ilerlerken Samet Hakan Kılıç, davetli olmasına karşın 19 Temmuz tarihinde Bolu’da başlayan kampa katılmamış, kampta yer almadığına dair tutanak tutulmuştur.

Samsunspor Kulübü’nün, kurumsal olarak yaptığı fedakârlığa karşın futbolcudan saygı beklemesi en doğal hakkımız olsa gerek. Samet Hakan Kılıç’ın, bu ciddiyetten uzak ve profesyonelliğe yakışmayan tavrını kabul etmemiz asla mümkün değildir. Sözleşmesinden doğan yasal haklar kulübümüz tarafından sonuna kadar kullanılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur''

Samsunspor Samet Hakan Kılıç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert