Samsun’u karıştıran o telefon numarasının bağlı olduğu firmadan açıklama yapıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’u karıştıran o telefon numarasının bağlı olduğu firmadan açıklama yapıldı!
21.12.2018 11:19:04

 

Samsun’u karıştıran o telefon numarasının bağlı olduğu firmadan açıklama yapıldı!

Samsun’da bir süredir siyasiler üzerinden anket çalışmaları yürütülüyordu.

İddialara göre, AK Parti Genel Merkezi’nden aradığını ileten anket firması, farklı siyasetçilerin isimlerini vererek algı yaratmaya çalıştıkları öne sürülmüştü.

Hedef Halk gazetesi, AK Parti’nin Büyükşehir adayını Mustafa Demir olarak açıklandıktan sonra anket firmasının ‘Samsunluları arayarak, farklı siyasileri sorup kafaları karıştırdığını öne sürmüş 08506226899 nolu telefonu yayımlayarak, “Bu numara kimin?” diye sormuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile Çiğdem Karaaslan’ın da anket yapanlara tepki göstermiş hukuki girişimde bulunacaklarını bildirmişti.

O anket firması belli oldu

Samsun Gazetesi bugün birinci sayfadan bir duyuru ile çıktı. Duyuruda, Halk Gazetesinin sözünü ettiği numaranın kendilerine ait olduğunu kaydetti.

Duyuruda” Yerel bir gazetede, şirketimize ait 0 850 622 68 99 telefon numarası yayınlanıp, siyasi partilerin genel merkezlerinin adı ve bazı şirketlerin isimleri kullanılarak anket yapıldığı iddia edilmiştir” denildi.

İşte o duyurunun tam metni:

Firmamızca bir süredir gündemdeki konulara ilişkin yüz yüze ve telefonla anket çalışmaları gerçekleştirilmektedir ve bu anketlerin sonuçları da kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Yerel bir gazetede, şirketimize ait 0 850 622 68 99 telefon numarası yayınlanıp, siyasi partilerin genel merkezlerinin adı ve bazı şirketlerin isimleri kullanılarak anket yapıldığı iddia edilmiştir. Şirketimizce yapılan tüm görüşmelerin konuşma kayıtları ve sistem logları korunmaktadır.

Ayrıca, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında da görüşülen numaraların kayıtları bulunmaktadır. Bu kayıtlarla ilgili olarak, sistemimiz yargı başta olmak üzere tüm muhataplara açıktır ve istenildiği taktirde bu kayıtlar incelenebilecektir.

Bu arada, araştırma şirketimiz iddialarla ilgili olarak, bugün itibarıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacak ve iddiaların araştırılmasını talep edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ORA ARAŞTIRMA REKLAM ORGANİZASYON SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ.

​Samsun AK Parti anket firması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER