Advert
Samsun’un “A” Sınıfı Diş Hastanesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’un “A” Sınıfı Diş Hastanesi
12.06.2017 11:00:40

 

Samsun’un “A” Sınıfı Diş Hastanesi

Sağlık Bakanlığı tarafından İdari, Mali, Sağlık Hizmetleri ve Verimlilik Yerinde Değerlendirme kriterlerine göre değerlendirilen Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 1000 puan üzerinden 964,26 puan alarak değerlendirmeden bir kez daha “A” Sınıfı Hastane olarak çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Diş Hastanesi Başhekimi Dt. Levent Kamalı, Sağlık Bakanlığının dönemsel olarak yaptığı yerinde değerlendirmelerde kurumların performanslarının değerlendirilerek hastanelere “Verimlilik Değerlendirme Karnesi” düzenlendiğini; bu çerçevede yapılan değerlendirmede hastanelerinin tüm değerlendirme kriterlerinde “A” Puan alan Samsun’un tek hastanesi olmasının gurunu yaşadıklarını söyledi.

Diş hastanesi olarak Samsun’da bu hizmeti hastane düzeyinde veren tek sağlık kurumu olduklarını söyleyen Başhekim Dt. Levent Kamalı, Tekkeköy’de bulunan ek hizmet binalarından sonra, Atakum’da hizmete girecek Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semt Polikliniği bünyesinde de 20 ünitlik bir diş merkezlerinin hizmete açılmasıyla Samsun halkına daha nitelikli hizmet verme şansına kavuşacaklarını söyledi.

2011 yılında hizmete giren Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde 23’ü Uzman olarak üzere toplam 105 Diş tabip ve 90 diş ünitiyle hizmet verdiklerini belirten Kamalı, yılda yaklaşık 510 bin hastanın başvuru yaptığı hastanede, ayrıca hastaneye gelemeyecek durumda olan hastaların diş tedavilerini evlerinde sürdürmek için Evde Sağlık Hizmeti de sunduklarını ifade etti.

  

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Samsun Sağlık Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ali murat arolat     2017-06-12 hastanenin kendisi A sınıfı olabilir. gayet normal. Ama doktorlar kaçıncı sınıf. . söyleyeyim 3. sınıf.
GALERİLER
Advert
Advert