​Samsun’un karıştıran telefon numarası!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Samsun’un karıştıran telefon numarası!
20.12.2018 09:26:52

 

​Samsun’un karıştıran telefon numarası!

Samsun'da AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir’in açıklanmasından sonra ortaya çıkan tepkiler bazı aday adaylarının yeni anketler yaptırarak çıkan sonuçları genel merkeze götürmesi ortalığı iyice karıştırdı.

Hedef Halk Gazetesi, Samsun'da daha önce aday belirlemek için 'Genel Merkez adına' aradıklarını söyleyen, AK Parti Büyükşehir adayını Mustafa Demir olarak açıklandıktan sonra da 'Samsunluları arayarak, farklı isimleri Büyükşehir aday adaylarını' sorarak kafaları karıştıran 08506226899 nolu telefon numarasını manşetine taşıyarak ‘Bu numara Kimin’ diye sordu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve Çiğdem Karaaslan'ın ve İl Başkanı Hakan Karaduman’ın ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarla, "Biz anket yaptırmıyoruz, adayımız Mustafa Demir'dir açıklamasına da' neden olan telefonla kamuoyu sorgulaması, günlerdir Samsun siyasetini ve kamuoyunu meşgul ediyor.

HERKES MERAK EDİYOR

İktidar partisi olan ve istenildiği takdirde, istihbarat kaynaklarınca ya da Türkiye İletişim Kurumu'nca 5 dakika içinde sorgulanarak ortaya çıkarılabilecek olan 08506226899 nolu telefonun hangi kurumsal firmaya ya da kimlere ait olduğu, kimler tarafından bu anketin yaptırıldığına ulaşmak bu kadar kolayken, sadece açıklamayla yetinilmesi de şaşırtıyor.

KURUMSAL NUMARA HALEN BULUNAMIYOR!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın İçişleri Bakanlığı nezdinde bir çalışma başlatması ve bu telefon numarasının hangi şirkete ait olduğu ve anketleri kimler için yaptıklarını ortaya çıkarması, Samsun kamuoyunda da siyasilerde de beklenti oluşturdu.

AK Parti adayı Demir'in adaylığının manipüle edilmesine de neden olan bu kamuoyu yoklamalarında hep aynı numaranın kullanılması, 'kurumsal bir araştırma şirketi mi' sorularını da akıllara getiriyor. 0850'li numaraların en önemli özelliğinin de 'Kurumsal bir firmaya tahsis edilmesi' olması nedeniyle 'kime ait olduğunun' bulunması ise bir dakikalık sorgulamayla mümkün görülüyor.

AYLARDIR ARIYORLAR KİMSE MERAK ETMEDİ

Telefonda arayanların aradıkları kişilere 'genel merkez adına anket yaptıklarını söylemesi' ile Samsun'da fenomen haline gelen 08506226899 nolu telefonun kime ait olduğu merak edilirken, AK Parti Genel Merkezi'nin anlaştığı bir firma olup olmadığı da tartışılıyor. Birçok aday adayı siyasi, gerçek olup olmadığını bilmedikleri anketler nedeniyle, sorgulamanın başladığını haber alır almaz, seçim bölgesindeki vatandaşlarına 'destek mesajları' atmaya başlarken, telefonun ait olduğu kurum bulunduğunda 'Kim adına anket yaptırdığı da' ortaya çıkmış olacak. 

Kaynak: Hedef Halk

AK Parti Samsun Mustafa Demir Samsun anket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER