SAMÜ’lü Akademisyen Avrupa Bilim ve Teknolojide İşbirliği Aksiyon Yönetim Komitesi Üyesi Oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMÜ’lü Akademisyen Avrupa Bilim ve Teknolojide İşbirliği Aksiyon Yönetim Komitesi Üyesi Oldu!
07.05.2020 17:23:33

 

SAMÜ’lü Akademisyen Avrupa Bilim ve Teknolojide İşbirliği Aksiyon Yönetim Komitesi Üyesi Oldu!

Öğretim üyemiz, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Meral DEMİRTAŞ, özgün adı "COST Action European Cooperation in Science and Technology" olan, Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği aksiyonunda, "Management Committee - Yönetim Komitesi" üyesi olarak atandı.

Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği için oluşturulmuş olan araştırma projelerinin Avrupa düzeyinde koordinasyonunu sağlayan hükümetler arası bir kuruluş olan COST, senede iki defa başvuru almaktadır.

Bu çerçevede, Avrupa bilim insanları,  Akdeniz üzerinde etkili olan alçak basınç sistemlerinin hava durumu ve iklim açısından incelemek, araştırmak ve tahmin edebilmek amacıyla bir proje hazırlarken, Doç. Dr. Meral DEMİRTAŞ’ı araştırma ekibine davet etti. Daha sonra, birlikte hazırlanan "European Network for Mediterranean Cyclones in Weather and Climate" başlıklı dokümanı ile Ekim 2019'da COST'a başvuru yapıldı ve Nisan 2020'de kabul edildi. COST Action yapısı içinde, Doç. Dr. Meral DEMİRTAŞ'ın, "Management Committee-Yönetim Komitesi" üyesi olarak atanması ülkemiz COST temsilcisi TÜBİTAK tarafından onaylandı.

Değerli öğretim üyemiz Doç. Dr. Meral DEMİRTAŞ'ı ve ilgili uluslararası proje ekibini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

SAMÜ Bilim ve Teknoloji Samsun Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER