Sana Onların Kazandığını kim söyledi?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sana Onların Kazandığını kim söyledi?
14.12.2016 11:07:26

 

Sana Onların Kazandığını kim söyledi?

Gözlerimiz dolabilir ama oturup ağlamak bize yakışmaz, göğsümüz sıkışabilir ama nefessiz kalıp düşmek bize yakışmaz.

Reel politikalara, bilmem ne dengelerine ve “Gerçekçi olalım beyler” lakırdılarına kulak asmak bize yakışmaz. Hepsinden önemlisi kaybettiğimizi kim söyledi de biz hemen inanıp zillet sahipleri gibi kendimize kahretme numaraları yapmaya başladık? Bir muharebe kaybedildi diye savaşı kaybettiğimizi düşünmek doğrudan şeytandan mülhem zelil zannıdır.

Cihat uzun bir yoldur hem de sen, ben ölene dek değil dünya ölene dek sürecek uzun bir yol. Sen kısıtlı, bir kişilik ömrünle kendini kimin yerine koydun ki kazananlar, kaybedenler hesabı yapmaya başladın? Kıyametin kopacağını bilsek bile elimizdeki fidanı dikme telaşında olacağız şuuruyla ne olursa olsun, Allah’a yalvarmaya ve gayret etmeye devam edeceğiz. Çünkü Allah bize zaferin değil, gayretin hesabını soracak.

Dünyanın teraziyle tartılıp, dünyanın cetvelleriyle ölçülmüş bir sürü dünyalık zırvalarla gerçekçilik yapacaklar. Yapsınlar aziz dostum bizim yolumuzun cetveli de, teraziside, neticeside ahiretle ilgilidir. Dünyanın hesaplarını dünyaya talip olanlar, ahiretin hesabını ahirete talip olanlar yapsın. Fecr-i kazib geçsin, fecr-i sadık başlasın, ezanlar okunsun; görelim bakalım kim kazanmış kim kaybetmiş...

Diriliş Postası

Cihat Kıyamet Fecr-i kazib
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert